Awangarda w Pile – koncert №2

Na drugim koncercie z serii „Awangarda w Pile” zagra francuskie trio POIL. Koncert odbędzie się 23 czerwca 2014 roku w Klubie Barka o godz.20.00 (cena biletu 15,00 PLN) dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Piły, Regionalnego Centrum Kultury w Pile, Klubowi Barka i „ARS”2.

awangarda_w_pile_koncert_nr_2

Grupa istnieje od 2006 roku w niezmienionym składzie: Antoine Arnera (instrumenty klawiszowe, śpiew), Boris Cassonne (gitara basowa, śpiew) oraz Guilhem Meier (perkusja, śpiew). Dyskografia zespołu obejmuje trzy pozycje wydane na CD, ale także i w wersji winylowej. POIL zagrało na tak prestiżowych festiwalach jak Rock In Opposition we Francji, Freakshow Artrock Festival w Niemczech a do Piły przyjedzie prosto z Avant Garde Festival w Shiphorst organizowanego przez legendarnego lidera zespołu Faust – Jean-Herve Perona.

Muzyka zespołu POIL to niezwykle dynamiczny, agresywny, żywiołowy, awangardowy rock budowany na karkołomnych zmianach przeciwieństw emocjonalnych. W muzyce zespołu pobrzmiewa również tradycja ironicznej piosenki francuskiej i awangardowego kabaretu. Grupa często używa prowokacji muzycznej oraz prowokującego zachowania scenicznego, w tym również ubioru. Najprawdopodobniej koncert wypełnią utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Brossaklitt” wydanej w maju tego roku. Krytycy wypowiadając się o muzyce zespołu często określają, że muzyka zespołu POIL to skrzyżowanie Franka Zappy, Frederyka Chopina, Igora Strawińskiego oraz Charlie Chaplina, dokonane na bardzo indywidualnej i niepowtarzalnej drodze.

HP