Bawili się na ludowo „Wokół powideł i pieczonego ziemniaka”

Przy pięknej pogodzie, w niedzielne popołudnie w Parku na Wyspie odbyło się widowisko folklorystyczne „Wokół powideł i pieczonego ziemniaka”. Atrakcji nie brakowało od samego początku imprezy. Licznie przybyli mieszkańcy mogli skosztować pieczonego ziemniaka z dodatkami, smażonymi powidłami i wiejskim chlebem oraz wiele innych specjałów kuchni domowej.

Jak mówi Mirosław Nalepa z Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile, organizacja tego typu imprezy po raz drugi w naszym mieście to był dobry pomysł.

– Tłumy pilan świadczą o tym, że impreza jest bardzo fajna i ciekawa. Bawimy się na ludowo. Wszystko to, co się tutaj dzieje zostało przygotowane przez zaprzyjaźnione z RCK zespoły folklorystyczne z Wałcza, Buczka Wielkiego i Lubasza. Oni wszyscy są z nami, przywieźli i smażą tradycyjne powidła na oczach ludzi, którzy przybyli na naszą imprezę. Jestem pewien, że ta impreza „Wokół powideł i pieczonego ziemniaka” na stałe wpisze się w wydarzenia kulturalne w tym miejscu. Park na Wyspie pięknieje i co najważniejsze jest to dostrzegane przez mieszkańców, właśnie świadczą o tym te tłumy ludzi. Widać, że to miejsce żyje i żyć będzie – mówi Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK w Pile.

Degustacjom towarzyszyły zespoły folklorystyczne takie jak Lubaszanki, Krajniacy, Chabry, Czeremacha, które zaprezentowały się na pilskiej scenie.

Sebastian Daukszewicz

bawili_sie_na_ludowo10

bawili_sie_na_ludowo36 bawili_sie_na_ludowo11 bawili_sie_na_ludowo12 bawili_sie_na_ludowo13 bawili_sie_na_ludowo14 bawili_sie_na_ludowo15 bawili_sie_na_ludowo16 bawili_sie_na_ludowo17 bawili_sie_na_ludowo18 bawili_sie_na_ludowo19 bawili_sie_na_ludowo20 bawili_sie_na_ludowo21 bawili_sie_na_ludowo22 bawili_sie_na_ludowo23 bawili_sie_na_ludowo24 bawili_sie_na_ludowo25 bawili_sie_na_ludowo26 bawili_sie_na_ludowo27 bawili_sie_na_ludowo28 bawili_sie_na_ludowo29 bawili_sie_na_ludowo30 bawili_sie_na_ludowo31 bawili_sie_na_ludowo32 bawili_sie_na_ludowo33 bawili_sie_na_ludowo34 bawili_sie_na_ludowo35