Bieg, który łączy pokolenia

Już po raz dwunasty, 2 czerwca, odbył się w Pile na osiedlu „Górne” doroczny Bieg Pokoleń „Raz do roku wokół bloku”. Bieg ten oraz liczne inne atrakcje towarzyszące tej imprezie sprawiają, że na frekwencję organizatorzy nie mogą nigdy narzekać. Bieg swym patronatem medialnym objęło Tętno Regionu.

bieg_pokolen_pila

Tradycyjnie obył się bieg przedszkolaków, klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej, klas I – III – gimnazjum oraz bieg dla dorosłych. W biegu udział wziął również Bartosz Kowalczyk wicemistrz Europy w biegu na 5000 m. W tym roku imprezie towarzyszyła akacja charytatywna na rzecz Filipa Majera.
W Bieg Pokoleń włączyli się: Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Pile, Bank Pocztowy S.A Oddział w Pile, Zespół Szkół nr 3, Szkoła Podstawowa nr 7, Publiczne Przedszkola nr 12, 13, 18, Proboszcz Kościoła p.w. N.M.P. Wspomożenia Wiernych, Intermarche Piła, Rada i Zarząd Osiedla Górne, AFE PENTAP, Andromeda Chaos Games, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile, Agencja Handlowo –Usługowa Olimp Piła, Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywana Problemów Alkoholowych.
To dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli dzieci otrzymały wspaniałe nagrody za udział w konkursach rekreacyjno – sportowych i plastycznych.
(SE)