Budzyń – gospodarcza perełka powiatu chodzieskiego

budzyn_gospodarcza_perelka

Duży i mały biznes już od kilku dekad wyróżnia gminę Budzyń spośród wszystkich innych w Wielkopolsce i to właśnie tę gminę odwiedził dzisiaj senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. W spotkaniu z burmistrzem Marcinem Sokołowskim i zastępcą burmistrza Piotrem Jankowskim udział wziął także pan Jacek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, co było istotne choćby z tego powodu, iż Urząd Marszałkowski jest zaangażowany w dofinasowanie ważnych inwestycji sportowych gminy Budzyń.

Budzyń całe dekady stawiał na gospodarkę i przedsiębiorczość, obecnie natomiast inwestuje także w sport. Właśnie tutaj teraz powstaje nowy stadion wraz z obiektami towarzyszącymi, ale co ważne i zupełnie wyjątkowe, powstanie tutaj także pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna. Wykonanie bieżni lekkoatletycznej będzie już trzecim etapem rozbudowy stadionu. W ramach pierwszego etapu unowocześniono i ogrodzono boisko oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Wybudowano wtedy także nowe miejsca parkingowe. W etapie drugim zamontowano do dyspozycji publiczności nowe trybuny, na których będzie prawie 1000 miejsc siedzących. Powstał także nowy budynek spikerski. Teraz czas na bieżnię lekkoatletyczną.

Rozmawiając na tematy gospodarki i rozwoju poruszono przede wszystkim kwestię drogi ekspresowej S11. To sprawa jest bowiem dla Budzynia kluczowa, zwłaszcza w zakresie węzła komunikacyjnego, którego lokalizacja będzie decydująca w zakresie przyszłości, już nie tylko Gminy Budzyń, ale i całego powiatu chodzieskiego.

Anna Karmowska
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda