Chodzież. Wypadek na łuku drogi  

26 lutego 2024 roku o godzinie 14:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży z Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z busem na ulicy Kochanowskiego przy wyjeździe z Chodzieży w stronę Stróżewa. 

 

Na miejsce zadysponowano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa rozbite pojazdy po zderzeniu czołowym, stojące na środku drogi. W wypadku uczestniczyły dwie osoby (kierowcy pojazdów).

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdradzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, sorpcji rozlanych płynów samochodowych. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana, Policja wyznaczyła objazdy.

 

W działaniach trwających godzinę brały udział 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, 2 ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz