Choinka z podziękowaniami dla medyków stanęła w Pile

Były flamingi, grająca choinka, a w tym roku wystrój  nawiązuje do aktualnej sytuacji i jest swego rodzaju podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia. Mowa o choince na rondzie Solidarności, w Pile której oficjalne rozświetlenie nastąpiło 7 grudnia 2020 roku. Darczyńcą choinki oraz wykonawcą iluminacji jest pilska firma MAG Sp. z o. o..  która od ponad 25 lat jest wiodącym producentem choinek sztucznych o jakości, która jest doceniana nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

– To miejsce i choinki firmy MAG w Pile, które zdobią nasze miasto nawiązywały do aktualnych czasów. A ponieważ czasy dzisiaj są wyjątkowe to również choinka jest wyjątkowa. Ona jest takim wielkim podziękowaniem dla tej grupy zawodowej, która dbała, dba i jeszcze będzie musiała dbać przez wiele miesięcy o zwiększoną ilość pacjentów, by ci, którzy trafiają do szpitala otrzymywali pomoc. Pracownicy służby zdrowia  pracują w wyjątkowych warunkach. Wielokrotnie im mówiliśmy „dziękuję”, były oklaski czy nie wszystkie udane próby zapłaty finansowej przez rząd. Na pewno nic nie zastępuje takiej normalnej ludzkiej wdzięczności. Przy choince mamy duży napis: „Dziękujemy”. Dziękujemy – my wszyscy mieszkańcy – za waszą pracę. To tak naprawdę radosna choinka. Niech to będzie światełko w drodze do lepszego życia już bez chorób  i pandemii, które nas obecnie dotykają – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy stworzyli tę choinkę, czyli wspaniałym pracownikiem naszej firmy, którzy ją wykonali. To jest projekt mojej córki, pomysł mego syna, a aranżacja w wykonaniu mojej żony. Jak zwykle choinka jest symbolem. W przyszłości to był symbol przyszłych czasów. Myślę, że przyszłe czasy będą w innych barwach, bardziej radosne, a to dzięki tym ludziom, którym właśnie dziękujemy. Kolory na choince to jest przyszłość  i ona będzie się w tych kolorach mienić – dodaje  Jerzy Jasiński, firma MAG.

Firma Mag Sp. z o.o.  to lider w produkcji dekoracji bożonarodzeniowych. Choinki pilskiego MAGa zdobią domy, firmy i centra handlowe czy miejskie skwery, ronda i place. Zachwycają się nimi ludzie na całym świecie. Można je zobaczyć m.in. na warszawskim Okęciu, w produkcjach filmowych – jak Listy do M., w Berlinie, w siedzibie głównej domu mody Valentino w Rzymie, w galeriach handlowych w Wielkiej Brytanii, Polsce, Kanadzie, Niemczech czy Rosji. Za swoją działalność firma otrzymała nagrodę prezydenta Piły Syriusza 2019 roku w kategorii „Firma, Przedsięwzięcie, Inwestycja roku” .

Sebastian Daukszewicz

choinka_z_podziekowaniem1_01

choinka_z_podziekowaniem1_36 choinka_z_podziekowaniem1_02 choinka_z_podziekowaniem1_03 choinka_z_podziekowaniem1_04 choinka_z_podziekowaniem1_05 choinka_z_podziekowaniem1_06 choinka_z_podziekowaniem1_07 choinka_z_podziekowaniem1_08 choinka_z_podziekowaniem1_09 choinka_z_podziekowaniem1_10 choinka_z_podziekowaniem1_11 choinka_z_podziekowaniem1_12 choinka_z_podziekowaniem1_13 choinka_z_podziekowaniem1_14 choinka_z_podziekowaniem1_15 choinka_z_podziekowaniem1_16 choinka_z_podziekowaniem1_17 choinka_z_podziekowaniem1_18 choinka_z_podziekowaniem1_19 choinka_z_podziekowaniem1_20 choinka_z_podziekowaniem1_21 choinka_z_podziekowaniem1_22 choinka_z_podziekowaniem1_23 choinka_z_podziekowaniem1_24 choinka_z_podziekowaniem1_25 choinka_z_podziekowaniem1_26 choinka_z_podziekowaniem1_27 choinka_z_podziekowaniem1_28 choinka_z_podziekowaniem1_29 choinka_z_podziekowaniem1_30 choinka_z_podziekowaniem1_31 choinka_z_podziekowaniem1_32 choinka_z_podziekowaniem1_33 choinka_z_podziekowaniem1_34 choinka_z_podziekowaniem1_35