Chóralne spotkanie w parku

Przy pięknej, można śmiało stwierdzić, wzorcowej wręcz pogodzie, w parku Miejskim w Pile doszło do kolejnego muzycznego spotkania. Tym razem była to randka z pilskim chórem.

koncert_na_wyspie_pila

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Parkowe Spotkania w Parku Miejskim w Pile to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Nie dość, że zostały zaakceptowane przez gros mieszkańców Piły i zapewne wielu gości przebywających w Grodzie Staszica, to na dodatek stały się swego rodzaju afrodyzjakiem dla wielu melomanów… i nie tylko.

W niedzielne późne popołudnie, 1 czerwca, po lektorskim popisie włodarzy grodu nad Gwdą, czytającym dzieciom bajkę, przed sporym audytorium wystąpił z koncertem Chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Była to – jak zwykle – porywająca prezentacja „chóralnych hitów” nie tylko z klasycznych zbiorów, która w parkowym anturażu i wspaniałej nadwodnej akustyce nabrała jeszcze lepszego smaku.

Odbiorcy (czyt. publiczność) byli wyraźnie usatysfakcjonowani niedzielnym występem chórzystów, o czym świadczyło ich zadumanie i wyraźnie zasłuchanie w kierowane w ich stronę muzyczne frazy.

FOTO GALERIA

Marek Mostowski