Credo Futsal – Hertha BSC. Start 17:40
Oficjalna prezentacja drużyny, taneczne show oraz konkursy z nagrodami. Mało? Na deser hitowe starcie z zespołem naszych zachodnich sąsiadów czyli Herthą BSC Berlin, która aktualnie zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off o mistrzostwo Niemiec.
Długo oczekiwane wydarzenie zbliża się wielkimi krokami. Drużyna prowadzona przez Karola Skibę, aktualnie przygotowuje się do swojego drugiego sezonu w II Polskiej Lidze Futsalu, która startuje już 11 listopada. Jednym z niecodziennych meczów kontrolnych będzie niedzielny pojedynek z niemiecką Herthą Berlin. Wszyscy pilscy kibice już ostrzą sobie zęby na to hitowe starcie. Takiego pojedynku w naszym mieście nie było już od wielu lat. Czy trybuny hali przy ulicy Żeromskiego mają szansę zapełnić się do ostatniego miejsca? Wszystko wskazuje na to że tak! Zwłaszcza że mecz ten będzie można obejrzeć całymi rodzinami i to za darmo. Wszystko to dzięki pomocy prezydenta Miasta Piły – Piotra
Głowskiego.
– Takie spotkanie chodziło nam po głowach już od dłuższego czasu, jednak jak wiadomo, aby móc je zrealizować, potrzebne jest wsparcie finansowe z zewnątrz. Bardzo cieszymy się z tego że udało nam się je otrzymać z Urzędu Miasta. Prezydent Piotr Głowski zaangażował się w ten projekt i dzięki temu już 12 października nasze długo oczekiwane plany ujrzą światło dzienne. Jest to duże wydarzenie dla całego naszego klubu. Nasi zawodnicy pokażą się na pewno z jak najlepszej strony. Musimy przyznać że otrzymujemy również informacje o naprawdę dużym zainteresowaniu ze strony kibiców. Sami jesteśmy ciekawi w jakim stopniu uda nam się zapełnić halę przy ulicy Żeromskiego. Liczymy na wsparcie pilan, gdyż tego typu przedsięwzięcia realizowane są właśnie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówi Patryk Suracki.
Kibice oprócz samego meczu, który będzie trwał nieco dłużej niż standardowe spotkania ligowe (2×25 minut czystej gry) będą mogli wygrać karnety na cały sezon w postaci szalików klubowych, piłki z podpisami drużyn oraz inne gadżety klubowe! W przerwie czas umili Państwu występ grupy tanecznej Beezone.
Początek spotkania planowany jest na godzinę 18:00, jednak organizatorzy zachęcają, aby na hale przybyć już wcześniej i to nie tylko ze względu na spore zainteresowanie. Bramy hali otwarte będą już od godziny 17:00, chwilę później zawodnicy obydwu drużyn wyjdą na rozgrzewkę. Krótko przed godziną „zero” odbędzie się oficjalna prezentacja Herthy Berlin oraz co najważniejsze KS Credo Futsal Piła. Dzięki temu wszyscy zagorzali sympatycy naszej drużyny będą mogli przekonać się kogo w sezonie 2014/2015 trener Karol Skiba mianował do roli kapitana drużyny.
Przyszła wreszcie kolej na poświęcenie kilku słów o naszych niedzielnych rywalach. Hertha ma za sobą nieudany sezon w którym nie udało się zrealizować założonych przez trenera Sanela Begzadica celów. Tegoroczne rozgrywki to jednak zupełnie inna „bajka” jak zwykło się mawiać. Niebiescy w 10 kolejkach zgromadzili na swoim koncie aż 24 punkty i są na najlepszej drodze, aby awansować do fazy play-off, gdzie walka toczy się o mistrzostwo Niemiec. W składzie naszych zachodnich sąsiadów oprócz Niemców możemy znaleźć Chorwatów, Serbów, Bośniaka czy też Turka. Do najjaśniejszych postaci należą Ömer Toktumur, Felix Polster, Arber Shuleta czy też Can Eryigit, jednak jak twierdzi trener to kolektyw jest najsilniejszą stroną Herthy w obecnym sezonie. Wiemy już na pewno że w bramce nie wystąpi kontuzjowany Selvedin Begzadic, który aktualnie przechodzi rehabilitację po operacji ramienia. Jego miejsce zajmie Younes Itri, który będzie miał świetnąa okazję do zaprezentowania się z dobrej strony swojemu trenerowi.
Zmian w składzie nie ustrzegło się również KS Credo Futsal Piła. Miniony sezon w którym nasi zawodnicy zajęli 6 miejsce w ligowej tabeli jest już przeszłością. Trener oraz zarząd patrzą w przyszłość mając nadzieje na nowe jeszcze lepsze karty historii futsalu w naszym mieście. Szkoleniowiec pilan Karol Skiba w przerwie między sezonami udał się na kurskonferencję, na której gościła sama śmietanka trenerów nie tylko z Polski, ale i z Europy! Szkolenie odbywało się na drugim końcu Polski w Białej, jednak jak twierdzi Karol Skiba „gra była warta świeczki”. Spotkania z trenerami prowadzili fachowcy światowego futsalu: trener Venancio Lopez – wielokrotny mistrz świata i Europy, trener Roberto Menichelli – aktualny mistrz Europy, trener reprezentacji Polski Andrea Bucciol oraz trener bramkarzy reprezentacji Polski Nicolae Neagu. Zdobyte tam doświadczenie na pewno będzie procentowało na przyszłość, a nasi zawodnicy dzięki niemu będą mogli jeszcze bardziej udoskonalić swoje futsalowe umiejętności. Efekty było widać już w pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym na wyjeździe w Mosinie, gdzie KS Credo pewnie i zdecydowanie pokonało gospodarzy 1:3.
Teraz czas na Herthę BSC Berlin. Czy pilanie będą w stanie przed własną publicznością, grając po raz pierwszy w hali przy ulicy Żeromskiego, wygrać z wyżej notowanym zespołem z Niemiec? Przyjdź, przekonaj się sam – pokochaj futsal i zostań kibicem KS Credo Futsal Piła.
KS Credo Futsal Piła – Hertha BSC Berlin
Niedziela, 12 października. Godzina 18:00.
Oficjalna prezentacja zespołów już od godziny 17:40.
Hala Widowiskowo-Sportowa przy ulicy Żeromskiego 90.
Ł.S.