Cztery złote i brąz Mistrzostw Polski dla pilskiej Siódemki

Po sukcesach na szczeblu województwa drużyna chłopców z pilskiej Siódemki w składzie: Adrian Sobkowiak, Tobiasz Wykurz, Kacper Flitta, Mateusz Łuczak, Arkadiusz Bąk i Paweł Nawrot uczestniczyła w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbył się w dniach 13-14 czerwca w Olecku.

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki10
W dwudniowych zmaganiach wzięły udział 32. drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski – zwycięzcy wszystkich województw. W niesprzyjających warunkach pogodowych, w deszczu i przy silnym wietrze, chłopcy wystartowali i osiągnęli bardzo dobre rezultaty. W klasyfikacji końcowej uplasowali się na trzecim miejscu, ustępując drużynom z Aleksandrowa Łódzkiego i Namysłowa. To bardzo dobry wynik i osiągnięcie trenerskie Marka Wasilewskiego, dla którego jest to drugi medal mistrzostw Polski w czwórboju. Cztery lata wcześniej uczniowie pod jego opieką zwyciężyli w tych samych zawodach.

Niesamowicie uzdolnionym zawodnikiem okazał się Adrian Sobkowiak. W punktacji indywidualnej zdobył cztery złote medale. W biegu na 60 m – z wynikiem 8,17 s; w skoku w dal – 5,28 cm; w biegu na 1000 m z czasem 2:56,13s. Był on również najlepszym zawodnikiem w punktacji wielobojowej. Za swoje osiągnięcie został uhonorowany medalami, pucharem i nagrodą. Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerowi.

Małgorzata Wasilewska

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki15

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki11

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki12

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki13

cztery_zlote_i_braz_mistrzostw_polski_dla_pilskiej_siodemki14