„Czuwaj! Policjanci o bezpieczeństwie z zuchami i harcerzami”

27 czerwca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu rozpoczęli pierwsze wizyty w miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży. W obozach pod namiotami odwiedzili młodych żeglarzy oraz harcerzy, a wszystko z myślą o bezpiecznym wypoczynku. Kontrole oraz spotkania z wypoczywającymi pod namiotami mundurowi przeprowadzili wspólnie ze strażakami z PPSP.

Posługując się harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ, mundurowi przywitali pierwszych harcerzy i zuchów, którzy przybyli na wypoczynek do powiatu wałeckiego. Kontrola połączona ze spotkaniem profilaktycznym, odbyła się w Stanicy Harcerskiej w Próchnówku.

Tutaj od lat dzieci i młodzieży wypoczywają w obozie pod namiotami. Służby instruowały wypoczywających oraz kadrę na temat tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, co robić i gdzie szukać schronienia, gdy nagle zmieni się pogoda. Organizatorzy wypoczynku bardzo rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków.

O profesjonalizmie tych osób świadczyły przeprowadzone już w pierwszych dniach pobytu w obozach próbne alarmy i rozmowy z młodzieżą i dziećmi na temat zagrożeń dla życia i zdrowia. Jednym z ważniejszych aspektów takich wizyt jest ustalenie zasad współpracy z Komendantami obozów oraz przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z samymi uczestnikami wypoczynku.

W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omówione zostały podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Dzieci i młodzież są dodatkowo instruowani na temat wzajemnej asekuracji oraz pomocy w sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze na pamiątkę miłego spotkania, zawsze starają się wręczać słuchaczom drobne upominki- tym razem były to tematyczne ulotki o bezpieczeństwie nad wodą. W lipcu mundurowi wyruszą na kolejne wizyty aby czuwać nad bezpieczeństwem.

KPP Wałcz

czuwaj_policjanci

czuwaj_policjanci_13 czuwaj_policjanci_02 czuwaj_policjanci_03 czuwaj_policjanci_04 czuwaj_policjanci_05 czuwaj_policjanci_06 czuwaj_policjanci_07 czuwaj_policjanci_08 czuwaj_policjanci_09 czuwaj_policjanci_10 czuwaj_policjanci_11 czuwaj_policjanci_12