Damian Zemło: Cieszy nas dotychczasowa postawa

Wygranym meczem w Poznaniu z Eneą Energetykiem siatkarki Enei KS Piła zakończyły rywalizację w sezonie zasadniczym I ligi kobiet. Pilanki zakończyły fazę grupową na 3 miejscu i już wiemy, że w fazie play-off spotkają się w dwumeczu z szóstą drużyną w tabeli, czyli z KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. – Cieszy nas dotychczasowa postawa całej drużyny, liczymy na dalszy rozwój naszych siatkarek powiedział szkoleniowiec pilanek Damian Zemło.

 

ZADOWOLENIE Z DOTYCHCZASWOEJ POSTAWY

 

W zespole beniaminka nie ukrywają, że dotychczasowe wyniki są dobre. Pilanki nieźle spisały się w dotychczasowych meczach, zajęły trzecią lokatę, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym rezultatem.

 

– Na pewno miejsce jest bardzo dobre i z dotychczasowych rezultatów jesteśmy w klubie zadowoleni. Zagraliśmy sporo dobrych spotkań. Najlepszą formę techniczno-taktyczną zespół prezentował pod koniec pierwszej i na początku drugiej rundy. Wtedy też nasza gra od strony wizualnej mogła najbardziej się podobać. Graliśmy najpewniej i najrówniej – powiedział trener Enei KS Piła, Damian Zemło.

 

Podobnego zdania są z pewnością kibice siatkówki w Pile. Mecze miejscowej drużyny cieszą się sporym zainteresowaniem. Liczba kibiców na trybunach – od 500 do 800 – może robić wrażenie. Fanów siatkówki kobiecej przyciąga nie tylko dobra gra miejscowego zespołu i zwycięskie mecze. W Pile doskonale pamięta się medale mistrzostw Polski zespołu PTPS, który na przełomie 20. i 21. wieku zaliczał się do czołówki europejskiej.

 

STABILIZACJA SKŁADU KLUCZEM DO SUKCESU

 

Po uzyskaniu awansu do I ligi w Pile postawiono na stabilizację w składzie.

 

– Połowę składu zespołu stanowią doświadczone zawodniczki, a połowę młode. Postawiliśmy na stabilizację zespołu i po awansie do I ligi kobiet pozostawiliśmy u nas siatkarki, które grały w II lidze. Liczymy na ich dalszy rozwój – podkreśla Damian Zemło.

 

Po zakończeniu sezonu zasadniczego osiem najlepszych drużyn przystąpi do rywalizacji w fazie play-off według schematu pierwszy z ósmym, drugi z siódmym, trzeci z szóstym i czwarty z piątym. Zespoły zagrają do dwóch zwycięstw po zmianie gospodarza po każdym meczu. Wyłoniona ze stawki ćwierćfinalistek czwórka półfinalistek zagra turniej o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Dwie ostatnie drużyny spotka smutny los degradacji (spadek dotknął Karpaty Krosno oraz Solną Wieliczka – przyp. red.).

 

– Znamy już przeciwnika  w pierwszej rundzie play-off. Gra na pewno w tej fazie rywalizacji będzie ciężka. Te właśnie mecze zweryfikują formę czołowej ósemki po sezonie zasadniczym – kończy trener Enea KS Piła.

 

źródło: pzps.pl

Fot. Michał Szymański & Sebastian Daukszewicz