Doskonalenie z ratownictwa wodnego

W miesiącu październiku i wrześniu w ramach doskonalenia zawodowego dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży przeprowadzono cykl szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego, w tym ratownictwo podczas zagrożeń na lodzie.

W październiku omówione zostały w teorii zagadnienia z ratownictwa wodnego, a następnie w dniach 12-14 listopada 2014 roku strażacy odbyli szkolenie praktyczne, którego celem było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym.

Zajęcia w formie teoretycznej przeprowadzone zostały w świetlicy JRG, a zajęcia praktyczne nad Jeziorem Karczewnik w Chodzieży. W szczególności analizowano zagadnienia dotyczące organizacji i taktyki działań na wodzie, omówiono zasady łączności, zabezpieczenia i wyposażenia ratowników podczas tych działań, udzielanie pomocy tonącym, współpracę z SGRW-N oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy podczas zdarzeń na wodzie.

Tekst: mł. kpt. Krzysztof Sobisiak
Zdjęcia: JRG PSP w Chodzieży

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA