Dzień Pilskiego Przedszkolaka – Bezpieczne Przedszkole

4 listopada był radosnym świętem pilskich przedszkolaków. Dzień zwiększonej dawki przyjemności, dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w pilskiej rzeczywistości przedszkolnej. A to wszystko za sprawą V edycji Projektu „ Dzień Pilskiego Przedszkolaka”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Podczas tego wydarzenia Tytuł „Przyjaciel Pilskich Przedszkolaków” otrzymali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Grażyna Sobieraj, właścicielka firmy Grapil.

Dzień Pilskiego Przedszkolaka to podsumowanie działań prewencyjnych, uświadamiających dzieciom jakie zachowania lub ich brak mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Dzięki tej inicjatywie przedszkolaki nabywały praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego, a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy

Na scenie pilskiego RCK zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 6, 7, 14, 17 i 18, które w krótkim programie artystycznym zaprezentowały swoją wiedzę, uzdolnienia oraz pasję tworzenia. Po raz piąty z ramach obchodów Dnia Pilskiego Przedszkolaka wręczono tradycyjnie statuetki „Przyjaciel Pilskiego Przedszkolaka” będące symbolem współpracy z ludźmi, którzy swoją pasję dzielą z innymi, w tym przypadku z dziećmi w wieku przedszkolnym. W tym roku statuetka powędrowała do rąk Piotra Głowskiego, prezydenta Piły, który jak mówiono w uzasadnieniu dba o bezpieczeństwo i rozwój pilskich maluchów, oraz Grażyny Sobieraj, właścicielki firmy Grapil, która gości w swoim zakładzie przedszkolaków oraz wspomaga finansowo i rzeczowo różne inicjatywy.

– Naprawdę byłem zaskoczony dzisiejszą nagrodą, która jest podsumowaniem tych czterech lat mojej kadencji. Myślę, że to widać na każdym kroku, że dla dzieci robimy niezwykle dużo, aby to dzieciństwo było jak najbardziej kolorowe, jak najbardziej związane z edukacją, bezpieczne – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, bo te dzieciaki są tak cudowne, wspaniałe i można dla nich wszystko zrobić. Będę dzieciom nadal pomagać jak tylko będę mogła. Przedszkolaki przychodzą do nas zobaczyć jak firma wygląda, poznają dział haftu sitodruku, produkcji i są tym zainteresowane – mówi Grażyna Sobieraj, właścicielka firmy Grapil.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były: Małgorzata Pawlak – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 6 im. Jasia i Małgosi, Lidia Wójcik – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 7 im. Pszczółki Mai, Marlena Drozdowska – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 14 im. Wróbelka Elemelka, Bożena Robak – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Krasnala Hałabały oraz Elżbieta Bukowiecka-Górny – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 18 im. Kubusia Puchatka.

Sebastian Daukszewicz

dzien_pilskiego_przedszkolaka10

dzien_pilskiego_przedszkolaka44 dzien_pilskiego_przedszkolaka11 dzien_pilskiego_przedszkolaka12 dzien_pilskiego_przedszkolaka13 dzien_pilskiego_przedszkolaka14 dzien_pilskiego_przedszkolaka15 dzien_pilskiego_przedszkolaka16 dzien_pilskiego_przedszkolaka17 dzien_pilskiego_przedszkolaka18 dzien_pilskiego_przedszkolaka19 dzien_pilskiego_przedszkolaka20 dzien_pilskiego_przedszkolaka21 dzien_pilskiego_przedszkolaka22 dzien_pilskiego_przedszkolaka23 dzien_pilskiego_przedszkolaka24 dzien_pilskiego_przedszkolaka25 dzien_pilskiego_przedszkolaka26 dzien_pilskiego_przedszkolaka27 dzien_pilskiego_przedszkolaka28 dzien_pilskiego_przedszkolaka29 dzien_pilskiego_przedszkolaka30 dzien_pilskiego_przedszkolaka31 dzien_pilskiego_przedszkolaka32 dzien_pilskiego_przedszkolaka33 dzien_pilskiego_przedszkolaka34 dzien_pilskiego_przedszkolaka35 dzien_pilskiego_przedszkolaka36 dzien_pilskiego_przedszkolaka37 dzien_pilskiego_przedszkolaka38 dzien_pilskiego_przedszkolaka39 dzien_pilskiego_przedszkolaka40 dzien_pilskiego_przedszkolaka41 dzien_pilskiego_przedszkolaka42 dzien_pilskiego_przedszkolaka43