Dzień po dniu na „podwójnym gazie”?

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli nietrzeźwego mężczyznę, który dzień wcześniej spowodował kolizję. Specjalistyczne badanie potwierdzi, czy do zdarzenia doprowadził będąc pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj mundurowi wyeliminowali z dróg łącznie 8 nietrzeźwych kierujących.

 

W poniedziałek 8 lipca bieżącego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do kolizji, którą spowodował 52-letni pilanin. Sprawca na początku odjechał z miejsca zdarzenia i pojechał do swojego domu. Mundurowi udali się do jego miejsca zamieszkania i sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 52-latek został zabrany na badania retrospektywne, które potwierdzą czy doprowadził do kolizji pod wpływem alkoholu.

 

Następnego dnia funkcjonariusze prowadzili działania trzeźwy poranek. Podczas akcji jeden z patroli zatrzymał do kontroli Opla Astrę, którym kierował ten sam 52-latek. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Kierujący został zatrzymany.

 

W ramach akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 800 kierujących, zatrzymując przy tym 7 nietrzeźwych.

 

Za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierującym zatrzymywane są uprawnienia, a sąd dodatkowo orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę finansową na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

 

sierż. szt. Wojciech Zeszot

KPP w Pile