EkoMisja zrealizowana z sukcesem!

ekomisja_zrealizowana

„EkoMisja – nie marnuję” to długofalowy projekt Federacji Polskich Banków Żywności współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Lokalnym realizatorem projektu jest Bank Żywności w Pile we współpracy ze szkołami podstawowymi. Celem tegorocznej edycji projektu było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, na temat ekologicznych skutków marnowania żywności oraz ograniczenie niekorzystnych dla środowiska naturalnego zachowań. W projekcie uczestniczyło 10 szkół, z Piły oraz Miasteczka Krajeńskiego.

– Dzisiaj podsumowujemy tegoroczną edycję projektu „Ekomisja – nie marnuję”. Jestem wdzięczny dyrekcji oraz nauczycielom szkół uczestniczących w projekcie za tak ogromne zaangażowanie. Dzięki współpracy udało się zrealizować ten projekt z ponad 1000 dzieci. Wyniki te pokazują, że dzięki współpracy możemy szerzyć edukację ekologiczną w ciekawy i nowatorski sposób – powiedział Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile.

Projekt zakładał przeprowadzenie szeregu działań edukacyjnych w innowacyjnej formule. Uczniowie szkół podstawowych we współpracy z nauczycielem samodzielnie realizowali jedną z 4 tematów Ekomisji. Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę, nasza planeta za 100 lat, jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać oraz jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety, to tylko niektóre z tematów realizowanych przez uczniów.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem kreatywności uczestników projektu. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w prezentacji opracowanych tematów. Z całą pewnością kreatywność młodzieży przy opracowaniu prezentacji zasługuje na uznanie – powiedziała Jolanta Jakubas, koordynator projektu z ramienia Banku Żywności.

Szkoły uczestniczące w projekcie w ramach podziękowania za udział oraz zaangażowanie otrzymały miksery kielichowe marki AMICA oraz ekologiczne gry planszowe. Dodatkowo każda ze szkół uczestniczących w projekcie otrzymała 100 książek „SuperMocni kontra złodzieje zdrowia.  Już dzisiaj zapraszamy szkoły do współpracy przy kolejnych projektach Banku Żywności w Pile.

Bank Żywności w Pile