Enea KS Piła ze srebrnym medalem. Sokół Mogilno z awansem do Tauron Ligi

Enea KS Piła w pierwszym meczu turnieju o awans do Tauron Ligi spotkał się z późniejszym zwycięzcą turnieju Sokołem Mogilno. Mecz nie był jednostronny, nie mniej jednak to mogilanki wygrały spotkanie 3:1. Dwa kolejne pojedynki dzielne pilanki wygrały po 3:1. Najpierw z gospodyniami turnieju i głównymi faworytkami do awansu Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki, następnie z MKS Copco Imielin.

 

W MECZU DWÓCH BENIAMINKÓW LEPSZY ENEA KS PIŁA

 

Błędy w przyjęciu ekipy z Imielina sprawiły, że trener Rafał Kalinowski przerwał grę przy stanie 1:5. W polu zagrywki popis gry dała Kamila Kobus. Przełamanie MKS-u nastąpiło po ataku Natalii Szmajduch, MKS przegrywał 2:6. Ekipa z Piły dominowała na boisku, czytała grę swoich rywalek, punktowała w bloku. Po tym jak została zablokowana Angela Mroczek, po raz drugi swoje podopieczne przywołał do siebie trener Kalinowski, drużyna z południa Polski przegrywała 6:12. Po tej przerwie beniaminek z Imielina zerwał się do odrabiania strat, atakowała Natalia Pustelnik oraz Patrycja Wardęga. Po asie serwisowym Szmajduch MKS tracił dwa punkty (13:15). Pilanki po raz kolejny punktowały w polu zagrywki, lepiej zagrały na siatce ich przewaga ani przez moment nie była zagrożona. dobrze spisała się Alina Bartkowska oraz Aleksandra Deptuch. Błąd w polu zagrywki MKS-u zakończył pierwszą część meczu.

 

Role na boisku odwróciły się, w polu zagrywki punktowała Natalia Pustelnik, MKS odskoczył swoim rywalkom na trzy punkty (4:1), prowadził do stanu 8:5, po czym stanął w miejscu. Popis gry dała Bartkowska, punktowała bezpośrednio z zagrywki, z szóstej strefy. KS odskoczył na dwa punkty (10:8). Gra falowała, imielinianki po punktowym bloku Agaty Mackiewicz miały jeden punkt więcej (12:11). Kolejny punktowy blok, tym razem Sandry Łebek dał MKS-owi dwupunktową zaliczkę (15:13), grę przerwał trener Zemło. Przy serii zagrywek Bartkowskiej KS odrobił straty, miał oczko przewagi (18:17). Do stanu po 19 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie siatkarki z Imielina popełniły błędy w przyjęciu i przegrywały 19:22. Błędy własne popełniły też siatkarki z Piły, doszło do remisu po 22. O zwycięstwie jednej z ekip w tej partii decydowała gra na przewagi. As serwisowy Aleksandry Deptuch sprawił, że drużyna z Wielkopolski wygrała 30:28.

 

Początek seta numer trzy należał do zespołu z Imielina, po ataku Natalii Pustelnik prowadził on 5:3. Kolejne akcje tego meczu należały do ekipy z grodu Staszica, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Agnieszka Czerwińska (7:5). Trudnymi zagrywkami odpowiedziała także Wioletta Paroń, doszło do remisu po 8. Do stanu po 11 obie ekipy grały punkt za punkt. Przy serii zagrywek Angeli Mroczek MKS odskoczył na cztery punkty (15:11). Imielinianki kontrataki zamieniały w punkty ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (17:12). Ekipa z południa Polski punktowała w bloku, czytała grę swoich rywalek. Po tym jak błąd w polu zagrywki popełniła Bartkowska, MKS miał sześć punktów więcej niż ich rywalki (22:16).  Atak Angeli Mroczek sprawił, że drużyna z Imielina wygrała trzecią partię.

 

W kolejnej odsłonie meczu żadnej z ekip nie udało się zbudować przewagi (3:3). Ciężar gry na siebie wzięła Kamila Kobus, dzięki niej KS odskoczył na cztery punkty (7:3). Przy stanie 10:6 drużyna z Wielkopolski stanęła w miejscu, w jednym ustawieniu straciła sześć oczek z rzędu, głównie przez problemy z przyjęciem. W polu zagrywki spisywała się Sandra Łebek, MKS prowadził 11:10. Trener Zemło w krótkim odstępie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie, były to dobre ruchy tego szkoleniowca. Dwa asy serwisowe Agnieszki Czerwińskiej dały podopiecznym trenera Zemły trzypunktową zaliczkę (14:11). Pilanki poszły za ciosem, po ataku Oliwii Urban ich przewaga wzrosła do czterech punktów (19:15). Przy serii zagrywek Emilii Szubert tablica wyników wskazała prowadzenie drużyny z grodu Staszica 23:15. Błąd w polu zagrywki Łebek zakończył ten mecz.

 

MVP: Oliwia Urban

 

KS Enea Piła – MKS Copco Imielin 3:1
(25:17, 30:28, 20:25, 25:19)

 

Składy zespołów:

KS: Czerwińska, Kobus, Deptuch, Szubert, Bartkowska, Urban, Piekarz (libero) oraz Rajewska, Góźdź, Bogacz, Pisarska

MKS: Łebek, Mackiewicz, Mroczek, Wardęga, Pustelnik, Szmajduch, Bodzęta (libero) oraz Śmietana, Jędrysik, Paroń, Zawadzka (libero)

 

siatka.org & mm

Fot. Michał Szymański