Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz z awansem do turnieju finałowego PreZero Grand Prix

W piątek rozpoczął się drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W zawodach rywalizowały cztery drużyny TAURON Ligi. Awans do finału uzyskała Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz. Tydzień temu awans uzyskał Grot Budowlani Łódź oraz #VolleyWrocław.

Drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zawitał do stolicy. Na boisku Monta Beach Volley Club w pierwszym jego dniu o dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany 7 sierpnia  w Gdańsku rywalizowały cztery zespoły TAURON Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.

Świetne zawody w Warszawie rozegrały zawodniczki drużyny Enea PTPS Piła, które wygrały wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca w grupie B awansowały do turnieju finałowego. Wygrały odpowiednio z DPD Legionovię Legionowo 2:1, KS Pałac Bydgoszcz 2:0 oraz E. LECLERC MOYA Radomka Radom 2:0.

–  Jest to coś nowego, szczególnie dla mnie, bo na co dzień nie gram za dużo na piasku. Już prawie miesiąc spędziłyśmy na hali. Jesteśmy w dość ciężkim treningu, także fajnie było coś zmienić. Jest to świetne urozmaicenie i całkiem fajna odmiana od tego, co robiłyśmy do tej pory. Po wygraniu wszystkich meczów możemy pakować się do Gdańska – powiedziała Maja Pelczarska, rozgrywająca zespołu z Piły.

– Super, że Polska Liga Siatkówki wpadła na pomysł, żeby zorganizować taki turniej. Dzięki tym zawodom możemy bliżej poznać się, jako drużyna, zgrać się ze sobą, a przy tym przyjrzeć się innym zespołom, które będą za niedługo naszymi rywalami w TAURON Lidze. Bardzo cieszymy się, że jedziemy do Gdańska – powiedziała Koleta Łyszkiewicz, atakująca zespołu z Piły.

Trzecie miejsce podczas PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zajęła DPD Legionovia Legionowo, natomiast na czwartej lokacie uplasowała się E. LECLERC MOYA Radomka Radom.

Wyniki i program PreZero Grand Prix PLS w Warszawie
31 lipca (piątek)

DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO  – ENEA PTPS PIŁA 1:2 (25:22, 15:25, 12:15). MVP Natalia Skrzypkowska

E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 1:2 (25:23, 12:25, 9:15). MVP Ewelina Żurowska

ENEA PTPS – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:0 (25:20, 25:21). MVP Sylwia Kucharska

DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 2:0 (25:19, 27:25). MVP Paulina Majkowska

E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM – ENEA PTPS PIŁA 0:2 (15:25, 18:25). MVP Patrycja Gądek

KS PAŁAC BYDGOSZCZ – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). MVP Monika Jagła

Program turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku
7 sierpnia (piątek)

godz. 11.00 Grot Budowalni Łódź – KS Pałac Bydgoszcz

godz. 12.30 #VolleyWrocław – Enea PTPS Piła

godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce

godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce

Źródło www.tauronliga.pl
Foto Enea PTPS Piła

enea_ptps_oraz_palac1_01

enea_ptps_oraz_palac1_02