FREEDOM CHARITY RUN 2014

Charytatywny Bieg Wolności – dołącz do biegaczy na odcinku Piła – Oborniki Wlkp. Trasa składa się z dziesięciu odcinków, rusza z Gdańska 24 września. Jeden z etapów 95 kilometrowy odcinek z Chojnic kończy się w Pile. Zachęcamy do powitania biegaczy w Pile 26 września br. ok. godz. 19.00. 27 września biegacze wystartują z parkingu (ścieżka pieszo-rowerowa) przy ul. Dąbrowskiego (Inwest-Park) do Obornik Wlkp. Każdy może się przyłączyć, biec, kibicować na dowolnym odcinku. Szczegóły poniżej.

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się po wielu latach społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Trzech biegaczy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać całą trasę. Wydarzenie jest organizowane przez kluby lions z Polski i Niemiec. Patronat honorowy objęli Prezydent RP Bronisław Komorowski, a współpatronatów udzielili: Prezydent Lech Wałęsa, prezydent Gdańska P. Adamowicz, prezydent Poznania R. Grobelny, prof. Leszek Balcerowicz oraz organizacje: Forum Obywatelskiego Rozwoju i Razem 89.

Zebrane dzięki biegowi fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc dla dzieci ofiar walk na Majdanie, w Kijowie, na Ukrainie.

Freedom Charity Run rozpocznie się 24 września 2014 o godz. 9.30 przed Salą BHP, znajdującą się na historycznym terenie stoczni im. Lenina w Gdańsku, mieście „Solidarności”, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy 3 października, po 9. dniach i po pokonaniu przez biegaczy 621 kilometrowej trasy. Prowadzić będzie przez Kościerzynę, Chojnice, Piłę, Oborniki Wielkopolskie, Poznań, Międzychód, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą i Strausberg aby w końcu przekroczyć linię mety pod Bramą Brandenburską w Berlinie, mieście, w którym runął mur.

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności, chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic. Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze.

W Gdańsku zapraszamy na wspólny bieg na 2 lub 10 km. Po wspólnym starcie najpierw dobiegniemy wspólnie do Konsulatu RFN – Al. Zwycięstwa 23. Następny odcinek zakończy się na parkingu przy IKEA.

W Poznaniu można dołączyć do biegaczy na 11 km przed metą. O godz. 10.30 w Strzeszynku, parking k/Restauracji Oaza, lub na 1 km przed metą o 11:45 koło nowego budynku Muzeum Narodowego.

Pozostałych punktów w innych miastach, gdzie będzie można dołączyć na trasie 1, 5 i 10 km przed metą oraz po starcie, należy szukać na stronie biegu. www.freedom-charity-run.com/pl/index.html

UM Piła

freedom_charity_run10

freedom_charity_run11