Gostomia. Garść porad od policjantów na temat ekologicznych wakacji

Policjanci z wałeckiej jednostki policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gostomi. Niebawem wakacje i czy to w górach, czy nad morzem lub jeziorem – wakacje mogą być ekologiczne! Jak? Mundurowi przedstawili garść porad.

 

Policjanci często angażują się w edukację dzieci i młodzieży na różne tematy, w tym również ekologiczne. Takie spotkania mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, promowanie postaw proekologicznych oraz kształtowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

 

Rozmowy w trakcie spotkania obejmowały temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnego korzystania z natury w wakacje. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas od IV- VI i VII -VIII. Policjanci uświadamiali  młodzież o tym, jaki wpływ na ekologię ma człowiek.

 

Przy pomocy prowizorycznych koszy omawiany był temat między innymi biodegradacji, właściwej segregacji śmieci, zaśmiecania wód- jezior, rzek. Jak również rozmawiano o wyborze odpowiednich ekologicznych pojemników na napój na np. termos czy bidon zamiast plastikowej butelki, zasadach zachowania się w lesie czy na plaży nad wodą. Uczniowie obiecali, że ich wakacje będą na pewno ekologiczne!

 

Program realizowany jest we współpracy policji zachodniopomorskiej z Wojewódzkim Ośrodkiem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Najmłodsi uczniowie za aktywne włączanie się w ekologiczną lekcje o wakacjach otrzymali pamiątkowe kolorowe ołówki.

 

KPP Wałcz