Hans Nielsen – manager Polonii Piła

16 września 2023 roku podczas Memoriału Wiesława Rutkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Piły zarząd PKS Polonia Pila zaskoczył kibiców zgromadzonych na Asta Arenie niezwykłą niespodzianką. Jeszcze przed prezentacją zawodników, którzy mieli wziąć udział w turnieju przedstawiony został nowy manager zespołu Polonii Piła, którym został Hans Nielsen.

 

– Dobrze być tu z powrotem po 24 latach i widzieć klub, który chce ponownie osiągać sukcesy. Mam zamiar włączyć się w to i pomóc drużynie – powiedział wówczas nowy manager Polonii.

 

Tak jak obiecał podczas spotkania z kibicami tak też się stało i Nielsen po ponownym dołączeniu do Polonii mocno włączył się w życie klubu. Doradzał podczas przygotowania toru do nowego sezonu. Sprawował pieczę nad indywidualnym przygotowaniem zawodników w okresie zimowym, był obecny podczas pierwszych treningów przed sezonem i podczas meczu sparingowego z Orłem Łódź. Duńczyk jest aktywny podczas treningów, podpowiada nie tylko zawodnikom pierwszego zespołu, juniorom, ale również młodym adeptom akademii Polonii Piła.

 

Pod wodzą nowego managera Polonia wygrała swój pierwszy mecz ligowy z OK Kolejarzem Opole 54:36. Duńczyk po spotkaniu nie krył zadowolenia, komplementował zawodników oraz sztab osób pracujących w klubie, który odpowiedzialny jest za przygotowanie toru i sprawy organizacyjne.

 

Multimedalista Mistrzostw Świata i Honorowy Obywatel Miasta Piły ma również swoją kolekcję ubrań. Czapki, koszulki, kurtki, czy kamizelki z autografem Hansa można nabyć w oficjalnym sklepie Polonii Piła – Piła FanStore, który mieści się w budynku Starej Poczty przy Alei Piastów 3 oraz online pod adresem  https://pilafanstore.pl

 

Hans Nielsen obecny jest również w mediach społecznościowych. Aktywnie udziela się na swoim profilu na facebooku (https://www.facebook.com/professorhansnielsen), na kanale Youtube Polonii Piła cyklicznie odpowiada też na pytania kibiców.

 

Tekst: Sebastian Dreczka Biuro Prasowe PKS Polonia Piła

Foto: Jakub Barański (Błyskam.pl)