IMMOFINANZ Group otworzył pierwsze centrum handlowe VIVO! w Pile

IMMOFINANZ Group ogłosił otwarcie w Pile swojego pierwszego centrum handlowego, zrealizowanego w nowej koncepcji VIVO! Na powierzchni około 24 tys. m. kw. swoje sklepy w ten weekend otworzyły tak znane marki jak: Carrefour, H&M, Deichmann, Media Expert, Reserved, LPP i wiele innych.

Program inauguracyjny związany z oficjalnym rozpoczęciem działalności VIVO! dostarczył atrakcji dla osób w każdym wieku i objął pokazy mody, występy muzyczne i zabawy dla dzieci. W dniu otwarcia pierwsze centrum handlowe VIVO! cieszy się 91%-owym poziomem wynajętej powierzchni obiektu. Wartość inwestycji IMMOFINANZ Group w Pile wyniosła ok. 32 mln euro (czyli 134,7 mln zł.).

„VIVO! reprezentuje nową markę w sektorze nieruchomości handlowych, które pozycjonujemy pomiędzy znaną już koncepcją parków handlowych STOP.SHOP. a naszymi największymi centrami handlowymi. Polska jest jednym z naszych kluczowych rynków, na którym skupia się aktualnie nasza największa koncentracja z punktu widzenia realizacji projektów z sektora handlowego. W kolejnym etapie, planujemy dalszy rozwój VIVO! w Polsce”, wskazał Eduard Zehetner, prezes IMMOFINANZ Group. Drugie centrum handlowe VIVO! jest aktualnie w trakcie budowy i powstanie w Stalowej Woli – otwarcie tego obiektu planowane jest w trzecim kwartale 2015 roku.

Koncepcja VIVO! będzie charakteryzować się tym, że będą to centra handlowe jednopiętrowe, w których szczególny nacisk będzie kładziony na ofertę w zakresie mody i rozrywki. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w średniej wielkości miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób.

Centrum handlowe VIVO! w Pile zlokalizowane jest w pobliżu centrum miasta, a niedalekiej odległości do stacji kolejowej i dworca autobusowego. Jest ono dobrze zintegrowane z siecią transportu publicznego, a obok, dla odwiedzających centrum dostępny jest również parking samochodowy na 700 miejsc parkingowych. Projekt w Pile został zakupiony przez IMMOFINANZ Group od polskiego dewelopera Rank Progress – sprzedaż została sfinalizowana pod koniec sierpnia br. Jako nowy właściciel, IMMOFINANZ zmienił nazwę centrum handlowego z „Galeria Piła” na „VIVO! Piła”.

W pierwszym centrum handlowym VIVO! swoje sklepy otworzą takie marki jak: Carrefour, H&M, Reserved, House, CroppTown, Mohito, Sinsay, Media Expert, Deichmann, CCC, Carry, Lee-Wrangler, 4F, Levi´s-Mustang, Hebe, Gino Rossi, Ryłko, klub fitness Calypso, Martes Sport, Empik oraz Smyk. Poziom wynajmu osiągnął na ten moment 91% całej dostępnej powierzchni najmu.

Oficjalna część ceremonii związana z otwarciem VIVO! Piła odbyła się w piątek, 17 października, z udziałem przedstawicieli miasta Piła, IMMOFINANZ Group i Rank Progress. Kolejne części programu, które trwały aż do niedzieli (19 paź.) obejmowały szereg atrakcji. Jedną z nich był występ wokalisty Dawida Kwiatkowskiego – koncert tego 18-letniego debiutanta miał miejsce w piątek (17 paź.). Sobota (18 paź.) to dzień mody: odbyło się szereg pokazów mody z udziałem słynnych modelek, w tym z gościnnym udziałem znanej wszystkim Joanny Krupy. Otwarcie centrum handlowego nie obyło się bez specjalnych atrakcji dla najmłodszych. Specjalne pokazy mody uzupełnił Wielki Festiwal Słodyczy z licznymi niespodziankami dla najmłodszych.

Michał Miłowski
PR Solski
Fot. Sebastian Daukszewicz

immofinanz_group_otworzyl01

immofinanz_group_otworzyl02 immofinanz_group_otworzyl03 immofinanz_group_otworzyl04 immofinanz_group_otworzyl05 immofinanz_group_otworzyl06 immofinanz_group_otworzyl07 immofinanz_group_otworzyl08 immofinanz_group_otworzyl09 immofinanz_group_otworzyl10 immofinanz_group_otworzyl11 immofinanz_group_otworzyl12 immofinanz_group_otworzyl13 immofinanz_group_otworzyl14 immofinanz_group_otworzyl15 immofinanz_group_otworzyl16 immofinanz_group_otworzyl17 immofinanz_group_otworzyl18 immofinanz_group_otworzyl19 immofinanz_group_otworzyl20 immofinanz_group_otworzyl21 immofinanz_group_otworzyl22 immofinanz_group_otworzyl23 immofinanz_group_otworzyl24 immofinanz_group_otworzyl25 immofinanz_group_otworzyl26 immofinanz_group_otworzyl27 immofinanz_group_otworzyl28 immofinanz_group_otworzyl29 immofinanz_group_otworzyl30 immofinanz_group_otworzyl31 immofinanz_group_otworzyl32 immofinanz_group_otworzyl33 immofinanz_group_otworzyl34 immofinanz_group_otworzyl35 immofinanz_group_otworzyl36 immofinanz_group_otworzyl37 immofinanz_group_otworzyl38 immofinanz_group_otworzyl39 immofinanz_group_otworzyl40 immofinanz_group_otworzyl41 immofinanz_group_otworzyl42 immofinanz_group_otworzyl43 immofinanz_group_otworzyl44 immofinanz_group_otworzyl45 immofinanz_group_otworzyl46 immofinanz_group_otworzyl47 immofinanz_group_otworzyl48 immofinanz_group_otworzyl49 immofinanz_group_otworzyl50 immofinanz_group_otworzyl51 immofinanz_group_otworzyl52 immofinanz_group_otworzyl53 immofinanz_group_otworzyl54 immofinanz_group_otworzyl55