Jubileuszowy, lutowy, numer Tętna Regionu jest do Waszej dyspozycji!
To już 12 lat istnieje Tętno Regionu. W lutym 2007 roku narodził się pomysł… i zapadła natychmiastowa decyzja o stworzeniu Waszego miesięcznika. Periodyku, który będzie żył Waszym życiem, informował, częstował publicystyką oraz przynosił rozrywkę. Był także swego rodzaju (patrz. REAKCJA) regionalnym Hyde Parkiem, gdzie możecie dzielić się Waszymi problemami i bolączkami, ale także czekać na ich rozwiązanie, oczywiście, na ile tylko to możliwe. W tym wydaniu tradycyjnie każdy znajdzie coś interesującego dla Siebie. Zatem zapraszamy do lektury.
W lutowym wydaniu:
– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,
– w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,
– kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.
– zajmująca publicystyka i wiele więcej!
Rekomendujemy:
– Czego boi się starosta pilski, Eligiusz Komarowski, odwołując spotkanie w szkole w Nieżychowie?
E. Komarowski wyznaczył termin spotkania z obrońcami Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Nieżychowie… jednak dwa dni przed datą spotkania je odwołał!
str. 16 i 17
– Gwarantuję, że Piła będzie zmieniała się każdego dnia!
Rozmowa z Piotrem Głowskim, prezydentem Piły, na istotne dla mieszkańców Grodu Staszica tematy.
– Co do współpracy ze starostwem, nie oczekuję zbyt wiele. Wiem kto kryje się za wieloma fejkowymi kontami w Internecie i wątpię czy to się zmieni.
str. 14
– „Kaczory – gmina kochająca samorządność” – Dodatek Gminy Kaczory.
Epilogiem cyklu wyborczego w Gminie Kaczory były przeprowadzone na zebraniach wiejskich wybory sołtysów. Tu również zwyciężyła miłość do samorządności. Mieszkańcy poszczególnych wiosek obdarzyli zaufaniem 9 dotychczasowych sołtysów. Jako, że trzech sołtysów: z Równopola, Rzadkowa i Zelgniewa nie ubiegało się o reelekcję, trzeba było wybrać nowych, którymi zostali pełni zapału i energii młodzi ludzie. A jest to dobrym prognostykiem na świetlaną przyszłość Gminy Kaczory!
str. 18, 19, 20, 21
– Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
str. 9
– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w lutowym odcinku tej jakże potrzebnej rubryki, porusza kwestię – a porada skierowana jest przede wszystkim do przewoźników, chociaż z jej głównego przesłania mogą skorzystać wszyscy pozostali przedsiębiorcy – przedawnienia związanego z płatnością za przewoźne. Przesłanie jest w skrócie takie, że nie należy czekać na zapłatę, lecz trzeba działać, bo może być to czekanie na przysłowiowego Godota.
Trzeba koniecznie zapoznać się z tą poradą, bo informacje w niej zawarte mogą przydać się w każdej chwili.
Przypominamy, że pani Agnieszka Przeworek cały czas liczy na kolejne pytania od państwa.
str. 9
REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W lutowym wydaniu tej interwencyjnej rubryki, która ma służyć Wam drodzy Czytelnicy i jest regionalnym speakers corner, gdzie każdy może wyrazić „co go boli”, powrócił problem estetyki, a właściwie jej braku, w jednym z newralgicznych miejsc Piły. W piękniejącym i nowocześniejącym z miesiąca na miesiąc Grodzie Staszica, w samym jego centrum, niczym wrzód na cudnym ciele, stoją dwie „wieże” (nie za wysokie), które – jedna bardziej od drugiej – paskudzą jego wygląd. Właśnie szczególnie do jednej z tych szantrap nawiązuje list naszej P.T. Czytelniczki. Chcecie dowiedzieć się o jakie paskudztwa chodzi? Koniecznie zatopcie się w treść lutowej REAKCJI.
– Pod Lupą – To jubileuszowe wydanie rubryki Pod Lupą, opatrzyłem tytułem Social media – pożyteczne… czy mordercze? Nie uchylę nawet rąbeczka tajemnicy, i nie powiem co ów tytuł zwiastuje, aby pobudzić Państwa apetyt na odkrycie co się pod nim kryje. Zachęcam do lektury, gwarantując że będzie ona interesująca… i pouczająca.
GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!
CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!
Zachęcam do lektury!
Marek Mostowski
redaktor naczelny