Kids Athletics w pilskiej „Piątce”

70 dzieci z klas I- III ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich wzięło udział w evencie  realizowanym w ramach międzynarodowego projektu „Kids athletics”. Założeniem projektu jest propagowanie lekkiej atletyki wśród najmłodszych uczniów.

W pięknej hali nowego bloku sportowego odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie rozwijali swoje talenty sportowe i  aktywnie, bezpiecznie oraz radośnie bawili się w ośmioosobowych drużynach. Były więc skoki, rzuty, biegi z przeszkodami i wymachy. Dodatkową radość i zaangażowanie powodował specjalny sprzęt lekkoatletyczny, który „przybył” razem z trenerami LA prowadzącymi zajęcia. Z niecierpliwością czekają już na niego Panie uczące wychowania fizycznego w klasach młodszych, które przeszły specjalne szkolenie dotyczące wykorzystania tego sprzętu.

Zmagania lekkoatletyczne z radością obserwowali licznie zgromadzeni rodzice naszych milusińskich. Najważniejsze jednak, że zaszczepiliśmy w uczniach uprawianie lekkiej atletyki. Kolejne zmagania lekkoatletyczne odbywają się w formie eventów międzyszkolnych, w których nasi uczniowie również biorą udział.

Katarzyna Bruzda

kids_athletics10

kids_athletics14 kids_athletics11 kids_athletics12 kids_athletics13