Koalicja Obywatelska odkrywa karty na wybory samorządowe!

W sobotę 2 marca 2024 r. w Pile   się konferencja, na której zostali zaprezentowani kandydaci Koalicji Obywatelskiej kandydatów w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. Poznaliśmy liderów list do Powiatu Pilskiego, całą listę do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz kandydatkę na prezydenta Piły, którą jest Beata Dudzińska . Wkrótce poznamy też osoby, które startują do Rady Miasta Piły. Swoją obecnością zaszczycili i udzielili wsparcia kandydatom  m.in. Monika Wielichowska Wicemarszałek Sejmu RP i wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński.

 

– Przystępujemy do kampanii wyborczej, która ma wyłonić kolejne wspaniałe osoby, które swoim życiem, doświadczeniem, praktyką a przede wszystkim zaangażowaniem chcą budować i rozwijać nasz kraj Polskę małych ojczyzn. Dzisiaj stawiamy pierwszy krok, a 7 kwietnia będziemy chcieli i jestem o tym przekonany na konferencji prasowej ogłosić Państwu zwycięstwo ekipy Koalicji Obywatelskiej, tak bardzo oddanej przecież idei wolnej i tej samorządnej Polsce –  mówi Adam Szejnfeld, senator Koalicji Obywatelskiej.

 

– Niedawno zakończyliśmy kampanię i wybory do parlamentu, a już jesteśmy w kampanii samorządowej. Za mną stoją wspaniałe kandydatki, wspaniali kandydaci, są doświadczeni samorządowcy, ale także przedsiębiorcy, społecznicy, ludzie którzy po raz pierwszy stają w szranki wyborcze do samorządu. Są to  kobiety i mężczyźni. Silni odważni i zdeterminowani ludzie, którzy chcą wygrać wybory, podążając ścieżką demokracji praworządności. Wierzę, że jeżeli dacie Państwo szansę naszym kandydatom z Koalicji Obywatelskiej to będą podejmować mądre, odważne i odpowiedzialne decyzje – takie, które będą budować województwo wielkopolskie, powiat pilski i samą Piłę – dodaje Monika Wielichowska, wicemarszałek Sejmu RP.

 

Lista do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

 

  1. Jacek Bogusławski – członek zarządu województwa wielkopolskiego.

 

  1. dr Mirosława Rutkowska Krupka – radna województwa wielkopolskiego, była prezydent Piły

 

  1. dr Paweł Owsiany, wykładowca akademicki, radny Powiatu Złotowskiego.

 

  1. Marta Magda – nauczyciel, psycholog, startowała ostatnio do sejmu RP.

 

  1. Marcin Ćwirzeń – przedsiębiorca z duszą zawziętego sportowca. Od lat uprawia biegi z przeszkodami jak również jest organizatorem takich biegów jak Wolf Race.

 

  1. Magdalena Gòrna – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Obornikach.

 

  1. Piotr Łuszcz, nauczyciel, były dyrektor OSiR Wągrowiec, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, działacz sportowy.

 

  1. Mariola Rozmarynowska – działaczka społeczna i przedsiębiorca. Startowała w poprzednich wyborach do sejmiku.

 

  1. Przemysław Ajchler – radny województwa, przedsiębiorca.

 

Jedynki do Rady Powiatu w Pile:

 

– Rafał Zdzierała – okręg Piła osiedla: Śródmieście i Zamość.

 

– Paweł Jarczak – okręg Piła osiedla: Gładyszewo, Górne, Staszyce, i Motylewo.

 

– Małgorzata Karwacka – okręg Piła osiedla: Koszyce, Jadwiżyn i Podlasie.

 

– Dr inż. Maciej Kazek – okręg gmin Wysoka i Łobżenica.

 

– Katarzyna Papieska – okręg gmin: Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie i Kaczory.

 

– Ewelina Ślugajska – okręg gmin: Ujście i Szydłowo.

 

– Hanna Łapacz – okręg gminy Wyrzysk.

 

Zapis video z konferencji:

 

https://fb.watch/qAzWpLJkTZ/

 

(SE)