Konkurs na mural na pilskiej kamienicy rozstrzygnięty

Entuzjasta malarstwa renesansowego, szukający inspiracji w świecie roślin i zwierząt został laureatem w konkursie na projekt i wykonanie muralu  inspirowanego ochroną rybołowa Pandion Haliaetus zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.

Wśród 14 prac nadesłanych przez pięciu artystów z całego kraju został wybrany projekt stworzony przez Wojciecha Rokosza.

– To nie był prosty wybór – relacjonuje Marzena Wojciechowska z RDLP w Pile, koordynatorka konkursu. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i formą przekazu. Jednak po długich rozmowach, wzajemnych argumentacjach i wypracowywanych kompromisach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

Wojciech Rokosz w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz Medalem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – w pracowni profesora Grzegorza Bednarskiego.

Niegdyś pracownik jednej z krakowskich galerii sztuki, od 2014 malarz muralista bawiący się w alpinistę przemysłowego lub alpinista przemysłowy, bawiący się w muralistę. W 2015 roku rozpoczął realizowanie indywidualnych projektów malarskich, w tym murali historycznych w Mielcu (m.in. „Lotnicza historia”, „Hetman Mielecki”). Od 2018 roku realizuje ornitologiczny cykl dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce” w Krakowie, w ramach którego powstało dotąd 13 ptasich murali.

Nie ujawniamy zwycięskiego projektu. Jego realizacja na ścianie kamienicy w Pile przy ulicy Towarowej będzie niespodzianką dla mieszkańców Piły oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tematem naszego muralu.

Natomiast już teraz przedstawiamy kilka murali autorstwa Wojciecha Rokosza, które zdobią ściany w Krakowie i Mielcu.

Pozostałym artystom dziękujemy za przesłanie bardzo interesujących prac i udział w konkursie.

Partnerami konkursu są: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Enea Operator Spółka z o.o oraz Miasta Piła.

RDLP w Pile
Foto W. Rokosza – rdn.pl

konkurs_na_mural

konkurs_na_mural_02 konkurs_na_mural_03 konkurs_na_mural_04 konkurs_na_mural_05 konkurs_na_mural_06