KRAJENKA. HODOWAŁ KRZEWY MARIHUANY- USŁYSZAŁ ZARZUT

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali 32-latka, który hodował marihuanę. Krzaki w donicach ukrył na terenie posesji w zaroślach. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi, teraz grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

 

W ostatnim czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krajence weryfikowali swoje informacje dotyczące mieszkańców gminy Krajenka, którzy mogą mieć związek z przestępczością narkotykową. Z posiadanych informacji wynikało, że na terenie jednej z posesji przy zabudowaniach gospodarczych, mężczyzna ma hodować konopie indyjskie.

 

W miniony wtorek (2.07) mundurowi weszli na teren wytypowanej posesji, gdzie w zaroślach przy pomieszczeniach gospodarczych, ujawnili łącznie 7 donic, w których rosły konopie indyjskie. W tym samym czasie zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Krajenka, który akurat zajmował się hodowlą i pielęgnacją roślin.

 

Tego samego dnia zabezpieczono dowody i przeprowadzono czynności procesowe, a zatrzymany usłyszał zarzuty.

 

Za uprawę konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za wytwarzanie środków odurzających ustawa przewiduje również karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów