Krajenka. Tymczasowy areszt dla sklepowego złodzieja

W ostatnim tygodniu lutego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krajence na gorącym uczynku zatrzymali sklepowego złodzieja z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który kradł w jednym z marketów. Okazało się, że zatrzymany 26 latek, wielokrotnie przyjeżdżał do powiatu złotowskiego, gdzie kradł artykuły drogeryjne i spożywcze. Na wniosek Policjantów i Prokuratora został tymczasowo aresztowany.

 

21 lutego br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krajence w jednym ze sklepów, zatrzymali dwóch sklepowych złodziei, którzy ukradli alkohol. Był to ojciec z synem – obaj zamieszkujący powiat czarnkowsko-trzcianecki.

 

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi, okazało się, że 26 latek, wielokrotnie był zatrzymywany za kradzieże sklepowe. Regularnie przyjeżdżał na teren powiatu złotowskiego, gdzie dokonywał kradzieży artykułów spożywczych i kosmetycznych.

 

Pomimo przedstawianych zarzutów i stosowanych wolnościowych środków, nadal dopuszczał się tego procederu.

 

W trakcie zbierania materiału dowodowego, okazało się również, że mężczyzna w trakcie zatrzymań i interwencji dotyczących kradzieży, próbował wprowadzić stróżów prawa w błąd, podając się za inną osobę wykorzystując do tego nie swoje dane osobowe.

 

W związku z licznymi przestępstwami, których się dopuścił, złotowscy śledczy i Prokurator wnioskowali do Sądu o tymczasowe aresztowanie 26 latka.

 

Sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie, przychylił się do złożonego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów