Książka jest OK – plenerowe spotkania z Maliną Prześlugą, autorką książek dla dzieci

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach działań społecznych i artystycznych pn. „Książka jest O.K!”. Tym razem gościem będzie Malina Prześluga,  kulturoznawca, dramatopisarka i autorka książek dla dzieci.

ksiazka_jest_ok_plenerowe_spotkania_z_malina_przesluga

Będziemy:

21 czerwca, w sobotę:

•    godz. 11.00, Piła, ul. Ludowa 11, obok „blaszaka”
(w razie niepogody Filia nr 1)

•    godz. 15.00, Tomaszewo, gm. Białośliwie, wiata integracyjna

Inspiracją do spotkań będzie książka pt. „Ziuzia” opowieść o dziewczynce, która ma jedno oko szare, a drugie zielone i której pomysły przychodzą do głowy prosto z pępka. Jej świat oraz dorosłych wcale się nie wykluczają, nawet jeśli wypełniane przez rodziców PIT-y są dla bohaterki robakami. Zasiejemy twórczy niepokój, który być może zostawi garść pomysłów i refleksji – choćby dlatego zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, rodziny!

O Autorce:

Malina Prześluga do tej pory znana głównie jako autorka dramatów inscenizowanych w teatrach m.in. w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu, w Teatrze Animacji w Poznaniu, w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, w Teatrze Maska w Rzeszowie, w Teatrze Na Woli w Warszawie, w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Autorka zbioru bajek „Nowe Bajki” (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu) i książek „Bajka i Majka”  oraz „Ziuzia” uznanej za najlepszą książkę dla dzieci 2013 roku przez Polską  Sekcję IBBY.

Zaprasza: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizatorzy: Ryszard Kwieciński, sołtys Tomaszewa, Gminna Biblioteka Publiczna w Białośliwiu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Patronat honorowy sprawują: Mirosław Mantaj, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

Info: PiMBP, tel. 67 351 – 79 03, 603040892, email: informacja@biblioteka.pila.pl

red