Kuźnia Liderów Wielkopolskich z wizytą w Pile

Kuźnia Liderów Wielkopolskich to program rewelacyjnych debat ze znanymi osobami z całej Polski. Liderów kształtowania opinii i osób, które swoim działaniem zdobywały sympatię swoich słuchaczy. Ludzi, którzy zachęcali do działania i niejednokrotnie zmieniali swoją okolicę, swoje miasto, Polskę na lepsze.

Teraz każdy ma okazję na dobrą dyskusję, poszerzanie wiedzy w różnych dziedzinach życia społecznego, zdobywanie nowych umiejętności interpersonalnych, rozwijaniu w sobie lidera. Zachęcamy do uczestnictwa w Kuźni Liderów Wielkopolskich wszystkich studentów i osób, które chętnie oraz aktywnie poszerzą swoją wiedzę z różnych dziedzin, między innymi takich jak: gospodarka krajowa, bezpieczeństwo, sprawy międzynarodowe, elementy demokracji, kultura, działalność społeczna NGO i samorząd.

W ramach pierwszego etapu organizowane są szkolenia z umiejętności miękkich, przydatnych w działalności społecznej, a więc m.in.: wystąpień publicznych, oraz zadań typowych dla funkcjonowania III sektora – ochrony danych osobowych, pozyskiwania dotacji w ramach między innymi w ramach sektora NGO.

Pierwszy etap składa się z kilkunastu spotkań i szkoleń w różnych miastach Województwa Wielkopolskiego. W ich trakcie organizatorzy wybiorą grupę najbardziej aktywnych merytorycznie osób, które zostaną zaproszone do udziału w II etapie projektu.

Drugi etap składać się będzie z comiesięcznych zjazdów weekendowych w Poznaniu, w których wezmą udział osoby wyselekcjonowane podczas pierwszego etapu. Został on zaplanowany na 2020 rok.

W trakcie zjazdów etapu drugiego, uczestnicy projektu będą mieć możliwość spotkania i rozmowy z politykami, przedstawicielami biznesu, mediów, kultury czy administracji publicznej. Uczestnicy nabywać będą wiedzę od liderów w danych dziedzinach, osób doświadczonych, specjalizujących się w konkretnych obszarach funkcjonowania państwa.

Kuźnia Liderów Wielkopolskich pojawi się w Pile w Bibliotece Głównej PUSS, znajdującej się na ulicy Podchorążych 10 w dniach 16-17 listopada. Zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału i zapisów do projektu, a także do rozmowy i spotkania z naszymi prelegentami: Magdaleną Ogórek, która opowie o dziennikarstwie śledczym; Mateuszem Mościckim prowadzącym warsztaty o globalnej rywalizacji Chin – USA – Unii Europejskiej w perspektywie Polski, a także Adamem Bogrycewiczem, który przedstawi temat związany z perspektywami działań samorządów, jako szansie na rozwój młodych liderów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez stronę: www.kuznia.poznan.pl

Dołącz do nas – z nami staniesz się Liderem!

A.B.

kuznia_liderow1_01

kuznia_liderow1_02