Kwietniowy, wielkanocny numer Tętna Regionu jest już do Twojej dyspozycji!

ikona

Niestety tegoroczna Wielkanoc, to najważniejsze ze świąt chrześcijańskich, będzie całkowicie niepodobne do świąt z lat poprzednich. A wszystko za sprawą koronawirusa SARS-CoV-2. No i oczywiście z nim związanymi restrykcjami. A więc kościoły nie będą wypełnione po brzegi wiernymi, a rodzinne spotkania będą ograniczone do minimum. Pomimo tego zapraszamy do zaopatrzenia się i lektury kwietniowego, świątecznego wydania Waszej gazety. Jak zwykle każdy znajdzie w nim, co naturalne, coś interesującego dla siebie i to bez względu na wiek i proweniencję. Nie zabraknie wielu życzeń od polityków, samorządowców i przedsiębiorców, które powinny być plastrem na nasze pokiereszowane dusze. Zatem zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.    

W kwietniowym wydaniu:

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,
– w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,
– zajmująca publicystyka i wiele więcej!
– etc., etc.

Rekomendujemy:

Służę pilskim lasom
Rozmowa o prawie wszystkim z Damianem Szcześniakiem, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. – Lasy Państwowe zajmują się wieloma zagadnieniami, trudno wymienić je wszystkie i nie pominąć żadnego z nich…
str. 16 i 17

Pod Lupą – Panika, czy racjonalizm?
Tak się stało, że przyszło nam żyć w „nienormalnych” czasach. Przecież trudno uznać za normalny, okres kiedy na świecie rozprzestrzenia się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2.
str. 3

Piła wpadła w stan apatii. Sprawcą koronawirus!
Już od kilku tygodni większość polskich miast opustoszała. Gdzieniegdzie pojawiają się zagubieni przechodnie, od czasu do czasu przejdzie kilka samochodów. Podobnie jest w Pile.
str. 11

– Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
W kwietniowej edycji, prezydent Głowski rozwiewa wątpliwości naszego Czytelnika na temat możliwości wykupienia mieszkania z zasobów TBS. Chcąc poznać treść pytania i odpowiedzi udzielonej przez włodarza Grodu Staszica, należy bezwarunkową zajrzeć na 9 stronę gazety. Zachęcam!
str. 9

Tym razem zabraknie (z przyczyn obiektywnych) rubryki PRAWNIK RADZI, gdzie Radca Prawny – Agnieszka Przeworek–Rataj udzielała Państwu fachowych porad. Tym razem opublikujemy kilka nieodzownych porad dla przedsiębiorców, w związku z epidemią koronawirusa. Autorką porad zatytułowanych „Pomoc dla przedsiębiorców” jest tajemnicza, lecz niezwykle kompetentna Artemida. Zapraszamy do lektury, bo zaiste WARTO!
str. 9

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W kwietniowym odcinku  tej interwencyjnej rubryki, w tym jakże trudnym pod wieloma względami, dla nas wszystkich okresie, zajmujemy się kuriozalnym posunięciem samorządu powiatu pilskiego, przy aprobacie ze strony radnych powiatowych koalicji „rządzącej”. Bo co jest ważniejsze: zdrowie czy rozrywka? Po szczegóły odsyłam do REAKCJI.

– Pod Lupą –  w kwietniowej edycji mojej autorskiej rubryki zastanawiam się czy panikę może przysłonić racjonalizm? W tle moich rozważań niestety jest niesławny koronawirus SARS-CoV-2… Chcecie poznać szczegóły? Jak tak, koniecznie sięgnijcie pod kwietniową Lupę! Gorąco POLECAM!

GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny