KWP – Medale i wyróżnienia dla wielkopolskich policjantów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  KWP – Medale i wyróżnienia dla wielkopolskich policjantów

  W Auli insp. Ludwikowskiego KWP w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, na której kolejni policjanci zostali uhonorowani kryształowymi gwiazdami. Wszystko to działo się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego i Przewodniczącego policyjnego klubu KREWniacy nadkom. Michała Królikowskiego.

  Powodem uroczystej zbiórki było uhonorowanie wszystkich, którzy swoją postawą przyczyniają się do ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. W Auli im. Insp. Ludwikowskiego zebrali się kolejni policjanci i policjantka, którzy otrzymali kryształowe gwiazdy. „Kryształowa Gwiazda”  to szczególne wyróżnienie dla policjantek i policjantów w woj. wielkopolskim, którzy swoją postawą udowodnili, czym dla każdego funkcjonariusza są słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla tych, którzy w służbie lub poza nią, często narażając siebie, uratowali ludzkie zdrowie i życie. Nagroda wręczana jest wielkopolskim policjantom od 2004 roku. Trafiła do rąk blisko tysiąca wielkopolskich stróżów prawa.

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że dzisiejsi bohaterowie, nie uważają że zrobili coś wyjątkowego. Ich postawa i zachowanie, wynika z chęci bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie. Tym bardziej należą im się słowa najwyższego uznania i szacunku. Gratulacje złożył również obecny podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pile, podinsp. Marcin Kowalski.

  Podczas uroczystości wyróżnienia odebrali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile: st. sierż. Krzysztof Mrozek i mł. asp. Łukasz Wełnic (za udzielenie pomocy tonącej kobiecie: https://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/210632,Sierz-Krzysztof-Mrozek-wskoczyl-do-rzeki-aby-ratowac-kobiete.html?search=8269704) oraz st. asp. Monika Prusak (za udzielenie pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie: https://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/228196,Policjanci-zareagowali-w-odpowiednim-momencie.html?search=40324).

  Maciej Święcichowski (KWP Poznań)
  st. sierż. Wojciech Zeszot (KPP Piła)

  kwp_medale_i_wyroznienia

  kwp_medale_i_wyroznienia_04 kwp_medale_i_wyroznienia_02 kwp_medale_i_wyroznienia_03