Lasy znowu dostępne

Od poniedziałku 20 kwietnia br. znów można wybrać się do lasu. To informacja, na którą wielu z nas czekało. Rada Ministrów zniosła wprowadzony 3 kwietnia 2020 r. zakaz wstępu do lasu. W lesie można przebywać stosując się do wytycznych ujętych w rozporządzeniu z dnia 19 kwietnia 2020 r., w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Parkingi leśne i miejsca postoju pojazdów są ponownie otwarte. Należy pamiętać o tym, by w tych miejscach nosić maskę, dzięki której usta i nos pozostaną zasłonięte. W lesie można przebywać bez maseczki i swobodnie korzystać ze świeżego powietrza.  Nadal obowiązuje czasowy zakaz korzystania ze znajdujących się na terenach leśnych miejsc małej infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.

W dalszym ciągu – także na terenach leśnych – obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu.

Leśnicy apelują o odpowiedzialne korzystanie z lasu. Brak opadów i panujące wiatry sprawiły, że w lesie jest bardzo sucho i znacząco wzrosło zagrożenie pożarowe.    Przed wyjściem do lasu warto zapoznać się z zasadami z infografiki.

Dominika Nadolna RDLP w Pile

cof

lasy_znowu_dostepne1_05 lasy_znowu_dostepne1_02 lasy_znowu_dostepne1_03 lasy_znowu_dostepne1_04