Lekkoatleci GWDY Piła wystartowali w dwóch mitingach

lekkoatleci_gwdy

W okresie panującej epidemii tylko nieliczni lekkoatleci „Gwdy” wystartowali  w  kolejnych mitingach.

W mocno obsadzonym Ogólnopolskim Mitingu we Włocławku, czołowa siedmioboistka w kraju w kategorii młodzieżowej, Agata Trzaskalska tym razem wystartowała w biegu na 200 m uzyskując rezultat 26,73. Juniorzy młodsi, Mikołaj Szarejko przebiegł dystans 400 ppł  w czasie 60,13, wygrywając konkurencję w swojej kategorii, natomiast „przeszkodowiec” Mikołaj Czechowicz, startując w biegu na 800 m uzyskał wynik 2:06,06.

Podczas zawodów była też okazja, jak w warunkach epidemii, przy obostrzeniach sanitarnych organizatorzy potrafili przeprowadzić sprawnie imprezę. Spostrzeżenia te mogą być korzystne przy organizacji Mitingu w Pile, który jest ujęty w planach i kalendarzu sportowym klubu PLKS Gwda Piła i MOSiR-u Piła.

W Puszczykowie odbył się Miting w konkurencjach skocznościowych. Startowało dwoje młodzików Gwdy. Czołowa polska młodziczka w biegach średnich Zuzanna Doroba, tym razem wystartowała w skoku w dal uzyskując dobry wynik 5,01, natomiast Oskar Sobierajski w tej samej konkurencji skoczył na odległość 5,34.

Z.Ł.