Lokomotywy PO w regionie

W poniedziałek, 22 września, w pilskim Biurze Parlamentarnym PO RP odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Szejnfelda – posła do Parlamentu Europejskiego, Piotra Głowskiego – prezydenta Miasta Piły oraz Mirosławy Rutkowskiej-Krupka – radnej powiatu pilskiego. Spotkanie z mediami zdominowały zaplanowane na 16 listopada wybory samorządowe.

Platforma Obywatelska wyznaczyła liderów list w naszym regionie. Rozpoczynając konferencję poseł Adam Szejnfeld oświadczył, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Piły jest Piotr Głowski, który będzie ubiegać się o reelekcję, a do sejmiku wojewódzkiego „Jedynką” będzie była prezydent Piły, Mirosława Rutkowska-Krupka.

– Dla nas najważniejsza w samorządzie terytorialnym jest nie tyle przynależność partyjna, ale kompetencje, doświadczenie i wiarygodność kandydatów. Dziś chciałem przedstawić najważniejszych liderów wyborów samorządowych w Północnej Wielkopolsce, kandydatów Platformy Obywatelskiej RP. Nie ulega wątpliwości, że wizerunek partii politycznej i siła wszystkich kandydatów uzależniona jest od tego jaka jest siła i wiarygodność całej drużyny PO, którą mamy silną, ale również poprzez rozpoznawalność czy wiarygodność liderów – mówi Adam Szejnfeld.

Osobą, która zna politykę regionalną poprzez doświadczenie administracyjne, wiedzę ekonomiczną jest Mirosława Rutkowska-Krupka, której priorytetem będzie w Sejmiku dobro północnej Wielkopolski.

– Będę chciała się skoncentrować głównie na rozwoju gospodarczym Wielkopolski, a szczególnie północnej jej części, aby się rozwijała i powstawała infrastruktura, która umożliwi tworzenie miejsc pracy. Jest naprawdę wiele do zrobienia – mówi Mirosława Rutkowska-Krupka.

Człowiekiem, który według Europosła Szejnfelda, realizuje swoje zdania z pasją, misją z chęcią pozostawienia po sobie śladów nie tylko rok dwa po kadencji, ale również za 20-30 lat, jest obecny prezydent Piły – Piotr Głowski, któremu trzeba dać szansę kontynuowania wizji miasta w kolejnej kadencji.

– Będzie to zupełnie inna kadencja. Będzie można korzystać intensywnie z pracy wykonanej już w poprzedniej kadencji. Mamy w tej chwili przygotowane projekty kluczowe na dofinansowanie ze środków unijnych prawie na pół miliarda złotych. To pokazuje, jaki skok jest możliwy przed nami, jeśli będziemy potrafili skoncentrować się na realizacji tego zadania, będziemy mieć umiejętności oraz przychylne otoczenie, które będzie chciało współpracować. Liczę na sukces, ponieważ mamy na listach osoby, które nie działały w polityce. Apeluję już dziś o pójście do wyborów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

(SE)

lokomotywy_po_w_regionie10

lokomotywy_po_w_regionie18 lokomotywy_po_w_regionie11 lokomotywy_po_w_regionie12 lokomotywy_po_w_regionie13 lokomotywy_po_w_regionie14 lokomotywy_po_w_regionie15 lokomotywy_po_w_regionie16 lokomotywy_po_w_regionie17