Majowy numer Tętna Regionu jest do Państwa dyspozycji

Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY. Znowu po małej przerwie za oknami zagościła słoneczna, a przede wszystkim ciepła Kwietna Pani. Aż chce się zaczerpnąć świeżego powietrza i skierować lico ku słońcu. Ale dość o meteorologii. Chciałbym zachęcić Państwa do sięgnięcia po majowy numer Waszej Gazety. Jak zawsze od ponad 17 lat każdy, bez względu na wiek i proweniencje, Każdy znajdzie coś interesującego dla Siebie! Zatem zapraszam do satysfakcjonującej lektury!

 

W majowym numerze:

 

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

– etc., etc.

 

Rekomendujemy:

 

Pod Lupą – I stała się JASNOŚĆ!!!

W tym roku, w Pile i powiecie pilskim niezwykle ważne były wybory samorządowe. Właśnie w tych wyborach miało się rozstrzygnąć czy nad powiatem pilskim zaświeci słońce!

str. 3

 

Szpitalne kurioza, czyli ponad 7 grzechów głównych!

(…) Zarządzanie szpitalem nie jak ośrodkiem zdrowia, lecz jak fabryką spowodowała, że gros cenionych specjalistów zaczęło uciekać z tego tonącego korabu.

Str. 17

 

Niekończąca się opowieść?! Czyli sądowy serial z „bohaterem” Komarowskim!

To już szósta rozprawa przeciwko byłemu staroście pilskiemu, Eligiuszowi Komarowskiemu. (…)Na rozwlekłość rozprawy znaczący wpływ mają również czasowe, c. trzymiesięczne przerwy miedzy sprawami.

str. 16

 

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj w majowej edycji tej niezbędnej rubryki swoją poradę zatytułowała „Odszkodowanie za nieudany urlop”. Jestem przekonany, że szczególnie w okresie letniej kanikuły, będzie ona jak znalazł. Niejeden z nas będzie (oby nie) narzekał na obsługę organizatorów wypoczynku.

Gorąco zachęcam do uważnego wczytania się w majową poradę Pani Mecenas, ponieważ każdego z nas może spotkać tego rodzaju „przyjemność”.

Przypominam, że pani mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne pytania od państwa.

str. 10

 

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

W majowej edycji Waszego Kącika interwencyjnego o … dziurach, nie w ziemi, ale w jezdniach. Choć trzeba przyznać, że coraz szybciej są one łatane. Po szczegóły koniecznie zajrzyjcie do REAKCJI.

str. 21

 

GORĄCO POLECAMY!!!

– stałe kąciki porad

– lawinę konkursów z gradem cennych nagród

– i wiele, wiele, wiele więcej!

 

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

 

Zapraszam do sympatycznej lektury!

 

Marek Mostowski 
redaktor naczelny