Mammobus znów stanie przed VIVO! Piła. Ruszają bezpłatne badania profilaktyczne dla pań

mammobus_znow

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Zanim jednak wpadniemy w wir przedświątecznych przygotowań warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Doskonałą okazją ku temu będą bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 29 listopada, po raz kolejny na placu przy VIVO! Piła. Badania kierowane są do pań w wieku 50-69 lat. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przynajmniej raz w roku każdy powinien wykonać podstawowe badania profilaktyczne. W przypadku kobiet, szczególnie powyżej 45. roku życia, niezwykle ważna jest mammografia. Pozwala ona na wczesne wykrycie zmian w obrębie gruczołu piersiowego, a co za tym idzie, daje szansę na pełne wyleczenie. Pilanki we wtorek, 29 listopada, będą miały okazję sprawdzić stan zdrowia w mammobusie, który pojawi się na placu przed centrum handlowym VIVO!. Badania mammograficzne będą darmowe, natomiast wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: (58) 325-76-02. Organizatorem wydarzenia jest Mammo-med Sp. z o.o., które od wielu lat pomaga Polkom w skutecznej profilaktyce raka piersi.

– W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o sobie i swoim zdrowiu. Aby zachęcić mieszkanki Piły i okolicznych miejscowości do regularnych badaniach, po raz kolejny wspólnie z Mammo-med, organizujemy darmową akcję profilaktyczną. Wierzymy, że wspólnie uda nam się podnieść świadomość społeczną na temat raka piersi i przekonać, że mammografia to badanie, które daje szansę na długie i szczęśliwe życie – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się we wtorek, 29 listopada, w godz. 8:00-17:00 na placu przy VIVO! Piła. Zachęcamy do zapisów!

Aleksandra Sypek