MegaMatma uczy w Bibliotece

MegaMatma_uczy_w_Bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Pile zaprasza do bezpłatnego korzystania z bogatych zasobów portalu matematycznego MegaMatma. Od kwietnia 2014 r. realizujemy projekt pod nazwą „MegaMatma uczy w bibliotece”. Serwis jest tworzony przez nauczycieli matematyki, pracowników naukowych i autorów podręczników.

Dla nauczycieli matematyki zostały stworzone interaktywne programy nauczania, które są dostępne on-line. Każde zagadnienie zawiera bezpośrednie linki do tematów lekcyjnych, do klasówek, testów i arkuszy egzaminacyjnych na wszystkich etapach nauczania. Zawartość bazy odpowiada nowej i starej podstawie programowej. Serwis stanowi alternatywę dla papierowych książek ; jest nowoczesnym podręcznikiem.

Uczniowie znajdą w serwisie tematy i zagadnienia, z którymi na pewno spotkają się na lekcjach matematyki. Dodatkowo maja szansę powtórzyć treści z wcześniejszych klas i etapów nauczania. Mogą rozwiązywać teksty i klasówki, sięgać do próbnych arkuszy egzaminacyjnych dla szóstoklasistów, gimnazjalistów i maturzystów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Co ważne dostępne są prawidłowe rozwiązania każdego zadania.

Do dyspozycji uczniów jest także zbiór wzorów matematycznych oraz słownik zawierający 320 haseł ze wszystkich etapów nauki.

Dla uczniów i uczennic, którzy lubią matematykę i chcą wiedzieć o niej więcej został przygotowany Kącik MM, w którym znajdą zadania spoza materiału obowiązkowego – matematyczne łamigłówki i ciekawostki oraz informacje o konkursach matematycznych.

Dla rodziców, dziadków i opiekunów jest to świetne źródło wiedzy matematycznej, którą mogą przekazywać swoim podopiecznym i wykorzystać zamiast kosztownych korepetycji. Serwis stanowi pomoc dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu.

Zasoby MegaMatmy są dostępne bezpłatnie na bibliotecznych komputerach. Można z nich korzystać indywidualnie lub w grupach szkoleniowych w godzinach pracy naszej placówki. Wkrótce rozpocznie się czas egzaminów, warto zatem skierować kroki do biblioteki, gdzie można bez ograniczeń korzystać z matematycznych
e-korepetycji.

Wkroczyliśmy w erę uczenia się w dowolnym miejscu, bez konieczności przeszukiwania starych notatek i zbiorów – taką możliwość daje projekt MegaMatma.
Zapraszamy uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców, wszystkich, którzy lubią uczyć się korzystając z nowych technologii.

Magdalena Gutowska
Biblioteka Pedagogiczna w Pile
www.bp.pila.pl