Miasto Piła wydało jubileuszowy album

Obchody jubileuszu 500-lecia potwierdzenia praw miejskich Piły dały wiele okazji do refleksji na temat historii miasta i jego mieszkańców. Bez wątpienia było ono ważnym elementem określającym tożsamość obecnych mieszkańców grodu nad Gwdą. 12 listopada w Muzeum Stanisława Staszica w Pile odbyło się spotkanie promujące album Piła 500 Rok Jubileuszowy 2013.

Zatrzymane w kadrze wydarzenia, ludzie i miejsca są pokazywane formie książki. Wydawnictwo zaprezentował Piotr Głowski, prezydent Piły w obecności Józefa Olejniczaka dyrektora Muzeum Stanisława Staszica w Pile oraz Danuty Nowak-Bogusławskiej  kierownik biura prezydenta Piły.

– Za nami jubileusz 500-lecia potwierdzenia praw miejskich Piły. Cały czas wracają wspomnienia z wydarzeń 2013 roku. Chcielibyśmy, aby one zostały trochę dłużej na papierze. Już w trakcie ubiegłego roku zaczęliśmy zbierać różnego rodzaju fotografie, które przedstawiały Miasto, a właściwie ludzi. Są tu setki zdjęć osób, które mam nadzieje będą chciały się odnaleźć na tych zdjęciach w różnych odsłonach, tych związanych ze świętami, podczas zabawy, zawodów sportowych, kiedy prezydent RP Bronisław Komorowski odbierał uroczyście Honorowe Obywatelstwo Naszego Miasta. Album jest przygotowany formie albumu rodzinnego. Jest mało tekstu, tak abyśmy skupiali się na ludziach, którzy są na tych zdjęciach, na ich emocjach podczas tych pamiętnych wydarzeń – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Album, którego nakład wynosi tysiąc egzemplarzy jest do nabycia w RCK oraz w Muzeum Stanisława Staszica w Pile za 45 zł.

(SE)

miasto_pila_wydalo10

miasto_pila_wydalo17 miasto_pila_wydalo11 miasto_pila_wydalo12 miasto_pila_wydalo13 miasto_pila_wydalo14 miasto_pila_wydalo15 miasto_pila_wydalo16