Mikołaj z Mistrzem Michałem

Dzieci, młodzież oraz ich rodzice zrzeszeni w Kole Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą 10 grudnia 2016 roku wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym w Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej przez Mistrza Olimpijskiego w wioślarstwie z Pekinu, również diabetyka – Michała Jelińskiego.

Przez 4 godziny młodzi ludzie, chorzy na cukrzycę, z różnych regionów województwa wielkopolskiego mogli rywalizować w wielu konkurencjach sportowych, zobaczyć jak wyglądają urządzenia do treningu wioślarskiego i spróbować na nich ćwiczyć, wysłuchać opowiadań Mistrza o jego przygotowaniach i udziale w Olimpiadzie, a także spotkać się z lekarzem diabetologiem i psychologiem.

Dzieci otrzymały również upominki od Mikołaja oraz ufundowany przez organizatora obiad. Sfinansował on także w 80% koszty autokaru na dojazd z Piły do Poznania i z powrotem. 40 osób wraz z koordynującą całe przedsięwzięcie – przewodniczącą Koła – Ireną Mendyka, wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i wielu ciekawych przeżyć, a wysiłek fizyczny w Hali Sportowej bardzo dobrze przysłużył się w pokonywaniu cukrzycy.

Dziękujemy Mistrzu!

red

mikolaj_z_mistrzem_michalem00

mikolaj_z_mistrzem_michalem03 mikolaj_z_mistrzem_michalem01 mikolaj_z_mistrzem_michalem02