Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wspiera kandydatów PSL

7 listopada Piłę odwiedził Władysław Kosiniak-Kamysz, który pod koniec września 2014 roku ponownie objął stanowisko ministra pracy i polityki społecznej w ramach rządu Ewy Kopacz. Jednak tym razem przyjechał do Piły, jako wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, aby wesprzeć i zachęcić do głosowania na kandydatów z listy Komitetu Wyborczego PSL do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w okręgu numer 2 i do Rady Powiatu w zbliżających się wyborach samorządowych.

Podczas konferencji prasowej lider listy do Sejmiku Krzysztof Paszyk zapowiedział, że PSL podczas zbliżającej się nowej kadencji samorządu bardzo duży nacisk będzie kładło na tzw. infrastrukturę społeczną opartą na polskiej rodzinie, która jest dzisiaj w kryzysie, ale która liczy na większe wsparcie, z którym najlepiej wychodzi resort Pracy i Polityki Społecznej pod rządami ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Jest to niezwykle ważna chwila, kiedy podejmujemy wybór jak będzie wyglądać nasza mała ojczyzna. Kto będzie jej gospodarzem, kto będzie sprawował w naszym imieniu, w imieniu mieszkańców, tych, którzy pójdą do wyborów, władzę przez cztery kolejne lata w samorządzie gminnym, powiatowym czy wojewódzkim. Tam gdzie rozgrywają się najważniejsze rzeczy dla naszego kraju i Polaków. To tutaj widać czy jest chodnik, czy go nie ma, czy są żłobki, przedszkola, jak się rozwija infrastruktura – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. – PSL w tych wyborach stawia na ludzi. Na ich rozwój od urodzenia, opieki nad dzieckiem, wychowaniem, wykształceniem, po znalezienie i możliwość godnej pracy, aż po seniorów, o których trzeba zadbać, którzy mają prawo do realizacji swoich ambicji, pasji. To są wyzwania, które mogą zrealizować tylko we współpracy pomiędzy Rządem a Samorządem. Mamy dobre programy takie jak „Maluch”, który dofinansowuje utworzenie żłobków w 80%, ale żeby o nie wystąpić musi być w Gminie dobry gospodarz. Są też programy regionalne, które dziś będą najważniejszym wyzwaniem dla Polski. Jak wykorzystać fundusze unijne w województwie, z których też powstaną nowe miejsca pracy – dodaje minister Kosiniak-Kamysz.

Podczas konferencji prasowej Minister pracy i polityki społecznej wspomniał o kolejnych zmianach, jeśli chodzi o politykę rodzinną.

– Po wydłużonych urlopach macierzyńskich i rodzicielskich, po zmianach dotyczących żłobków, po wdrożeniu Karty Dużej Rodziny, (którą podczas ostatniej wizyty w Pile miałem okazję prezentować) pojawić się mają centra Senior-Wigor. Są to centa dla osób starszych. Ta nazwa jest nie przypadkowa. To jest wiedza, integracja, godność, opieka i rehabilitacja. Miejsce, w którym będzie sprzęt rehabilitacyjny, internet, biblioteka i otrzymamy posiłek – wyjaśnia Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Przypominamy, że wybory samorządowe 2014 odbędą się 16 listopada.

(SE)

minister_wladyslaw_kosiniak10

minister_wladyslaw_kosiniak23 minister_wladyslaw_kosiniak11 minister_wladyslaw_kosiniak12 minister_wladyslaw_kosiniak13 minister_wladyslaw_kosiniak14 minister_wladyslaw_kosiniak15 minister_wladyslaw_kosiniak16 minister_wladyslaw_kosiniak17 minister_wladyslaw_kosiniak18 minister_wladyslaw_kosiniak19 minister_wladyslaw_kosiniak20 minister_wladyslaw_kosiniak21 minister_wladyslaw_kosiniak22