Niebawem Święto Zmarłych – działania wałeckich policjantów drogówki

Bazując na doświadczeniach lat ubiegłych, dzień Wszystkich Świętych oraz dni go poprzedzające, jak i po nim następujące charakteryzują się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz pieszych. W konsekwencji można spodziewać się wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa, a także utrudnień w ruchu drogowym. Wałeckich policjanci już kontrolują rejony cmentarzy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas działań związanych ze Świętem Zmarłych, dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach dojazdowych do miast. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu od 28 października do 2 listopada będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, którzy odwiedzą miejsca pochówku swoich najbliższych.

Funkcjonariusze wałeckiej drogówki zapewnią płynność poruszania się pojazdów w rejonie cmentarzy, a także będą reagować na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez kierujących ale również przez pieszych. Działania są ukierunkowane na utrzymanie drożności dróg dojazdowych, eliminowanie nietrzeźwych kierujących i egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania przepisów, szczególnie w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i sposobu przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Funkcjonariusze już od początku tego tygodnia w trakcie swojej służby mają w zadaniach kontrole rejonu cmentarzy.

Zwracajmy więc uwagę na znaki drogowe i nie jedźmy na pamięć. Pamiętajmy o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.

1 listopada na drogach w Wałczu:

Jak co roku wjazd na cmentarz Chrząstkowo odbywać się będzie od strony drogi krajowej K10 ulica Północna, a wyjazd z cmentarza ulicą Podleśną ( za stacją paliw).

KPP Wałcz

niebawem_swieto

niebawem_swieto_02 niebawem_swieto_03