Nietrzeźwa matka wiozła dzieci do szkoły

Blisko promil alkoholu w organizmie miała 35-letnia kobieta, która wiozła 2 dzieci samochodem do jednej ze szkół na terenie Złotowa. Mieszkanka gminy Złotów odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą również, czy naraziła swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

Dziś (09.05) w Złotowie po godzinie 7, w rejonie jednej ze szkół podstawowych policjanci ze złotowskiego Wydziału Prewencji zainteresowali się osobowym pojazdem Renault, za kierownicą którego siedziała młoda kobieta. W pojeździe znajdowała się trójka dzieci, które kierująca wiozła do złotowskiej szkoły.

 

Styl jazdy i sposób w jaki kierująca wykonywała manewry wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd i sprawdzili stan trzeźwości 35-letniej kierującej. Okazało się, że w organizmie miała blisko promil alkoholu i wsiadła za kierownicę pomimo stanu nietrzeźwości zabierając ze sobą małoletnich pasażerów.

 

Nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Złotów odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Straciła już uprawnienia do kierowania i otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat. Grozi jej kilkutysięczna grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Przedmiotem prowadzonego postępowania będzie również sprawdzenie, czy pijana matka naraziła na utratę życia i zdrowia swoje dzieci, które przewoziła samochodem.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów