Nowe miejsce rekreacyjne w centrum Piły

Piła to miasto o wyjątkowo dużych możliwościach spędzania wolnego czasu, niezależnie od tego czy ceni się spokojny odpoczynek w bliskości natury, czy raczej turystyczne i sportowe wyzwania. Od 26 czerwca nasi mieszkańcy mają do dyspozycji nowe miejsce na wypoczynek wśród zieleni i fontanny. Mowa o przebudowanym odcinku Placu Konstytucji 3 Maja, który wraz fragmentem ulicy 11 Listopada i – po zakończeniu prac rewitalizacyjnych – ul. 14 Lutego – wkrótce stworzą nowe oblicze centrum Piły.

– Jeśli spojrzymy z perspektywy wjazdu do Piły jest to jedno z pierwszych miejsc, które powinno być wizytówką miasta, które jednoznacznie powinno świadczyć o tym jakie jest to miasto, co jest dla niego ważne. O tym, że jest to centrum mam nadzieje będzie świadczyć fakt, że na co dzień będzie tu przebywać mnóstwo mieszkańców. Chcieliśmy również, aby to miasto uzyskało takie centrum, w którym mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas, będą mogli się integrować, które będzie tętnić życiem. Decyzja była słuszna, bo w ślad za nami podążyli restauratorzy z gastronomią, którzy odczytali zamysł tego projektu i również przygotowali swoją ofertę na spędzenie wolnego czasu – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta miasta Piły. To nie koniec zmian, które miały wielu przyjaciół. Muszę powiedzieć, że bardzo aktywnie włączyły się wspólnoty, które są zlokalizowane w sąsiedztwie. Kamieniczki nabierają świeżości i przywraca im się dawną świetność. Jeszcze nie wszystkie są odnowione, ale jak wiadomo ta inwestycja jeszcze nie została zakończona. Prace jeszcze trwają w rejonie ul. 14 Lutego, gdzie występują utrudnienia, za które przepraszamy – puentuje Beata Dudzińska.

Na placu znalazło się również miejsce na zakopaną kapsułę czasu, która jest oświetlona – zresztą jak cała fontanna, a także nowa lokalizacja obelisku poświęconego rocznicy odrodzenia Polski, który był na tym placu obecny.

Autorem projektu tego miejsca jest prof. arch. Andrzej Kadłuczka – studio Architektoniczne ARCHECON,  nadzór inwestorski pełniła pracownia projektowa Drogbit, a wykonawcą była firma Skanska. Koszt rewitalizacji całego centrum ma wynieść ponad 8 milionów złotych.

Sebastian Daukszewicz

nowe_miejsce_rekreacyjne10

nowe_miejsce_rekreacyjne49 nowe_miejsce_rekreacyjne46 nowe_miejsce_rekreacyjne44 nowe_miejsce_rekreacyjne43 nowe_miejsce_rekreacyjne42 nowe_miejsce_rekreacyjne41 nowe_miejsce_rekreacyjne40 nowe_miejsce_rekreacyjne39 nowe_miejsce_rekreacyjne38 nowe_miejsce_rekreacyjne37 nowe_miejsce_rekreacyjne35 nowe_miejsce_rekreacyjne36 nowe_miejsce_rekreacyjne34 nowe_miejsce_rekreacyjne33 nowe_miejsce_rekreacyjne32 nowe_miejsce_rekreacyjne31 nowe_miejsce_rekreacyjne30 nowe_miejsce_rekreacyjne29 nowe_miejsce_rekreacyjne28 nowe_miejsce_rekreacyjne27 nowe_miejsce_rekreacyjne26 nowe_miejsce_rekreacyjne25 nowe_miejsce_rekreacyjne24 nowe_miejsce_rekreacyjne23 nowe_miejsce_rekreacyjne21 nowe_miejsce_rekreacyjne20 nowe_miejsce_rekreacyjne19 nowe_miejsce_rekreacyjne18 nowe_miejsce_rekreacyjne17 nowe_miejsce_rekreacyjne16 nowe_miejsce_rekreacyjne15 nowe_miejsce_rekreacyjne14 nowe_miejsce_rekreacyjne13 nowe_miejsce_rekreacyjne12 nowe_miejsce_rekreacyjne11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *