Nowy sprzęt, wart 300 tys., w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Pile!

W maju, Gmina Piła przekazała PWSZ w Pile, 300 tys. zł na zakup sprzętu, który miał doposażyć Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. 13 listopada z udziałem m.in. Piotra Głowskiego, prezydenta Piły i prof. nadzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego, Rektora PWSZ w Pile odbyło się otwarcie nowoczesnej pracowni w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Pile.

– Laboratorium ma cel dydaktyczny – służyć będzie studentom na wszystkich kierunkach studiów, ale również cel utylitarny – będzie służyło miejscowemu biznesowi, wszystkim firmom, które będą chciały tu prowadzić badania. Bardzo cenię pomoc gminy, mądrą, celową, która wspiera Uczelnię w działaniach dydaktycznych. Od samego początku otrzymywaliśmy środki finansowe na konkretne zadania – mówi Rektor Uczelni, prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski.

– Oglądamy każdą złotówkę za każdym razem zanim ją wydamy, jeśli pochodzi ze środków publicznych. W tym przypadku mógłbym powiedzieć, że jeślibyśmy mogli dawać więcej to bym tak czynił. Jest to jedna z najlepszych inwestycji, najlepiej wydany pieniądz. Cieszę, że możemy wspierać kształcenie na kierunkach inżynierskich – dodaje Prezydent Miasta Piły, Piotr Głowski.

Specjalistyczny sprzęt, który został zakupiony to m.in.: maszyna wytrzymałościowa, mikroskop metalograficzny, jednostanowiskowa szlifierko-polerka, przecinarka laboratoryjna i twardościomierz.

Sebastian Daukszewicz

nowe_sprzety_w_pwsz01

nowe_sprzety_w_pwsz02 nowe_sprzety_w_pwsz03 nowe_sprzety_w_pwsz04 nowe_sprzety_w_pwsz05 nowe_sprzety_w_pwsz06 nowe_sprzety_w_pwsz07 nowe_sprzety_w_pwsz08 nowe_sprzety_w_pwsz09 nowe_sprzety_w_pwsz10 nowe_sprzety_w_pwsz11 nowe_sprzety_w_pwsz12 nowe_sprzety_w_pwsz13 nowe_sprzety_w_pwsz14