Obiecał policjantom 2 tysiące złotych

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Łobżenica, który mimo wcześniej orzeczonego zakazu sądowego prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, w zamian za odstąpienie od czynności zaoferował policjantom pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

W czwartek, 8 października do dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o pijanym mężczyźnie, który zakupił kolejne butelki alkoholu i chce samodzielnie odjechać spod jednego ze sklepów na terenie gminy Łobżenica. Jedna z ekspedientek widząc sytuację nie pozostała obojętna i uniemożliwa mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki od samochodu. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wysokiej, który potwierdził całą sytuację. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w jego organizmie z wynikiem ponad 2,5 promila.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna, który jechał do sklepu w tym stanie, doprowadził wcześniej do kolizji, gdzie uszkodził bramę wjazdową na teren jednej z posesji. 33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica poruszał się samochodem pomimo wcześniej orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna chcąc za wszelką cenę uniknąć kary próbował przekupić funkcjonariuszy wręczając im kopertę z zawartością 2 tysięcy złotych, w zamian za odstąpienie od przeprowadzanych czynności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, naruszenie obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów, ale także za obiecanie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

obiecal_policjantom1_01

obiecal_policjantom1_02