„Obozowa Przygoda” ze stanicy w Podgajach

Podobnie jak w innych miejscowościach Wielkopolski również w stanicy w Podgajach zorganizowany został piknik profilaktyczny. Policja, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Straż Pożarna, ratownicy ze Służby Medycznej Malta Oddział Tarnówka, ratownicy WOPR oraz organizatorzy obozu pod nazwą „Obozowa Przygoda” przygotowali dzieciom i młodzieży wiele atrakcji oraz informacji z zakresu bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.

Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa, przypomnieli podstawowe zasady, które młodzi ludzie powinni stosować podczas wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu policyjnego, a najmłodsi obozowicze mieli okazję  zapoznać się z platformą „Pyrek.pl”

Wiele emocji wśród obozowiczów wzbudziła inscenizacja przedstawiająca pokaz ratowania tonącego. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda akcja ratownicza, reanimacja,  a jednocześnie uświadomić sobie jakim nieobliczalnym żywiołem jest woda.

Odważniejsi mogli wziąć udział w konkursie wiedzy zorganizowanym przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Złotowie, każdy uczestnik konkurenci oprócz tego, że otrzymał nagrodę to mógł poszerzyć swoją wiedzę w tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji.

Strażacy rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad ewakuacji w przypadku wystąpienia zagrożenia oraz prezentowali sprzęt gaśniczy.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się pokaz resuscytacji przygotowany przez ratowników ze Służby Medycznej Malta oddział Tarnówka. Każdy mógł spróbować swoich sił ćwicząc na specjalnie do tego przeznaczonych fantomach.

Wszyscy mamy nadzieję, że to niedzielne spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży, a zasady przypomniane podczas pikniku będą oni pamiętać i stosować przez cały czas.

pyrek.pl

obozowa_przygoda1_01

obozowa_przygoda1_11 obozowa_przygoda1_02 obozowa_przygoda1_03 obozowa_przygoda1_04 obozowa_przygoda1_05 obozowa_przygoda1_06 obozowa_przygoda1_07 obozowa_przygoda1_08 obozowa_przygoda1_09 obozowa_przygoda1_10