Okonek. Areszt za rozbój na seniorce

okonek_areszt

Okoneccy policjanci zatrzymali 40-latkę, która używając przemocy okradła swoją 78-letnią matkę. W miniony piątek na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Za przestępstwo rozboju, grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z Komendy Komisariatu Policji w Okonku, zostali wezwani na interwencję domową, która dotyczyła kradzieży pieniędzy. Sprawcą kradzieży i awantury domowej, miała być kobieta, która okradła swoją matkę.

Funkcjonariusze którzy przybyli na miejsce ustalili, że 40-latka, wykorzystując przewagę siły oraz bezbronność 78 letniej matki, zaczęła szarpać i uderzać ją po głowie. W momencie gdy seniorka została doprowadzona do stanu bezbronności, została okradziona z pieniędzy w kwocie blisko 3 tyś złotych.

Policjanci tego samego dnia zatrzymali 40 letnią mieszkankę powiatu złotowskiego.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał stróżom prawa podstawy, by przedstawić kobiecie zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. W piątek (16.09) sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 40-latki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów