Oliwia Drożdż i Kacper Czajka Mistrzami Polski 2016 w sportowym tańcu towarzyskim

Oliwia_Drozdz

Dużym sukcesem zakończył się udział zawodników UKS – MDK „ISKRA” Piła w Mistrzostwach Polski w sportowym tańcu towarzyskim, w tańcach standardowych. Oliwia i Kacper zostali Mistrzami Polski, w kategorii wiekowej 16-18 lat.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę, 27 lutego 2016 roku w Kołobrzegu. Na parkiecie swoje umiejętności taneczne prezentowało kilkadziesiąt par z klubów tanecznych z całej Polski, między innymi z Warszawy i Olsztyna. Oliwia i Kacper aby zakwalifikować się do finału przeszli cztery rundy eliminacyjne. W finale, w znakomitym stylu pokonali wszystkie pary, otrzymując od sędziów komplet punktów. Jako Mistrzowie Polski będą reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Rumunii oraz Mistrzostwach Świata w Japonii.

Kacper i Oliwia prowadzeni są przez doświadczonych trenerów – Elizę Sabik i Artura Dąbrowskiego. Trenerzy na swoim koncie mają już kilkanaście medali Mistrzostw Polski oraz tytuł wicemistrzów świata, który zdobyli w 2014 roku.

Na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu godnie reprezentowała UKS-MDK „ISKRA” Piła także para w kategorii par dorosłych – Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska, pokonując ostatecznie 33 pary z całej Polski.

Zbigniew Sabik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *