Pani Komendant czytała dzieciom bajki

W środę, 28 maja, w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile, Pani Komendant Powiatowy Policji w Pile, mł. insp. Beata Różniak – Krzeszewska czytała najmłodszym dzieciom bajki. Spotkanie z przedszkolakami zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

czytanie_bajek_pila_policja

Pani Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Beata Różniak – Krzeszewska wraz z policjantami z pilskiej Komendy odwiedziła Publiczne Przedszkole nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” szefowa pilskiej Policji przeczytała dzieciom dwie bajki, a także kilka wierszy znanych poetów. Pani Komendant również podzieliła się refleksją na temat ulubionej książki ze swojego dzieciństwa.

Jak się okazało w trakcie spotkania przedszkolaki to niezwykli słuchacze. Przez cały czas czytania tekstu, dzieci bardzo żywiołowo reagowały na perypetie bajkowych bohaterów, którzy zmagali się z różnymi przeszkodami. To właśnie podczas takich spotkań najlepiej widać jak ważną rolę w życiu małego dziecka pełni głośne czytanie. Według wielu autorów ma ono wpływ między innymi na jego emocjonalny rozwój, pamięć i wyobraźnię czy w końcu poprawną koncentrację oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Komendant przygotowaną przez siebie laurkę z podziękowaniami, a także zaśpiewały piosenkę. Najmłodsi uczestnicy spotkania zostali obdarowani słodkościami, a także książeczkami profilaktycznymi nt. bezpieczeństwa.

bajki1

czytanie_bajek_pila_policja

czytanie_bajek_pila_policja

czytanie_bajek_pila_policja

Źródło: KPP Piła