Pierwsze domki na Płotkach wylicytowane

699 tys. zł łączna kwota z pierwszego przetargu (licytacji) na najem gruntu i zakup prawa do nakładów poniesionych na wybudowanie domków wypoczynkowych położonych na terenie Ośrodka Turystyczno Wypoczynkowego nad Jeziorem Płotki w Pile. W pierwszym przetargu, który odbył się 9 kwietnia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile do nabycia było 5 domków w stanie deweloperskim. Cena wywoławcza domków „typu 72” o pow. użytkowej 65, 84 m2, piętrowy, wyniosła  130.000,00 zł. Zainteresowania dużego nie było, mimo to znalazły się osoby chętne na domki.

Warunkiem przystąpienia do przetargu było wniesienie wadium w pieniądzu (PLN) w wysokości 5 % ceny wywoławczej prawa do nakładów poniesionych na wybudowanie domków wypoczynkowych położonych na terenie OTW.

– Możemy mówić o satysfakcji. Oczywiście przy okazji licytacji chciałoby się sprzedać jak najdrożej a kupujący odwrotnie taniej. Najważniejsze, że udało się jednak sprzedać pierwszych pięć domków.Myślę, że za miesiąc odbędzie się kolejny przetarg, może będzie ponownie ich pięć o mniejszej powierzchni użytkowej 54 m2 (cena wywoławcza może wynieść 90 tys. zł) i 62 m2 (cena wywoławcza może wynieść 110 tys. zł), a to powinno wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie potencjalnych nabywców. Tak jak wcześniej wspominałem z tych 37, które budujemy sprzedamy 25 a 12 zostawimy do swojej dyspozycji – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Największą kwotę uzyskał pierwszy domek „typu 72” o nr 1 o pow. użytkowej 65, 84 m2 piętrowy: parter: 1 sypialnia, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka i taras; piętro: 2 sypialnie, komunikacja i balkon; wydzielona działka gruntu o pow. 458, 64 m2 oznaczona na mapie informacyjnej symbolem, „01”, który wylicytowany został za kwotę 150 tys. zł. Okres najmu domków to 25 lat.

(SE)

pierwsze_domki_na_plotkach_wylicytowane10

pierwsze_domki_na_plotkach_wylicytowane13 pierwsze_domki_na_plotkach_wylicytowane11 pierwsze_domki_na_plotkach_wylicytowane12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *